Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
16. 7. 2011 14:25 - 2260× - comment 0

V polovině Vysočiny v čele Sýkora

Očekávání dramatických bojů na Rally Vysočina došlo naplnění. Po páté rychlostní zkoušce je v čele soutěže posádka Jan Sýkora – Martina Škardová s vozem Mitsubishi Lancer Evo 9 specifikace R4. Těsně druhý je Valoušek před Jakešem, Cvrčkem a Odložilíkem. V cíli je první vůz očekáván v 16.54, všechny důležité informace k soutěži je možné nalézt na stránkách www.rallyvysocina.com.

Velká jezdecká chyba na třetí rychlostní zkoušce Rally Vysočina stála Pavla Valouška se Zdeňkem Hrůzou průběžné vedení v soutěži. Naštěstí všechno dobře dopadlo a i přes časovou ztrátu mohla jejich Škoda Fabia WRC pokračovat dál v soutěži, posádku ale čeká velká stíhací jízda v závěru rally. Po této události se hodně vyrovnala situace na čele, právě největší favorit soutěže Valoušek totiž zvítězil ve většině ostatních rychlostních zkoušek. Po třetině soutěže přebrali vedení Jan Sýkora s Martinou Škardovou, kteří zároveň se svým lancerem R4 vládnou třídě 2. Dobře si ale vede také dosavadní lídr šampionátu Miroslav Jakeš, jenž je průběžně třetí a vede třídu 3. V souboji o nejlepší juniorskou posádku však Jakešovi zdatně konkuruje Věroslav Cvrček jun. se Škodou Octavia WRC, který dokonce vyhrál RZ 3 a celkově po pátém testu ztrácí na lídra soutěže necelých osm vteřin. Polákovi Kucharovi zatím patří osmá příčka těsně před domácím Hudcem, jeden z favoritů Tarabus odstoupil hned v úvodu po technických problémech.

Mezi vozy s jednou poháněnou nápravou je zatím na první příčce Jiří Vrkoslav s vozem Škoda Felicia Kit Car, až za ním jsou silné vozy Renault Clio R3 voděné Romanem Štefanem a Pavlem Mikou. V první pětici této kategorie je i Václav Kopáček vévodící s přehledem kategorii 7, mezi diesely zatím Boček těsně poráží talentovaného Mandíka. Vyhecované bitvy se odehrávají v silně obsazených nižších enkových třídách. Ve třídě 8 zatím Hrubý poráží Pelecha (zkušený Roubíček již ze soutěže odstoupil), zatímco třídu 9 ovládá Kobliha, který vede před Kořístkou a Holíkem. Smutek prožili fanoušci oblíbené dámské posádky Daňhelová – Zikmundová, když jejich favoritky zklamala na druhé zkoušce poloosa.

Za volantem tak můžeme vidět již jen jedinou dámu, Pavlína Tydlačková si však zatím vede velmi statečně a se střídavými úspěchy se snaží vzdorovat pánské přesile v K4 Poháru. V rámci tohoto hodnocení po RZ 3 těsně vede Andriy Chepil před Milošem Dvořákem, větší odstup už mají Pavel Dohnal, ale i lídři kategorií SA2 , V a HA2, tedy Josef Zimmermann, Petr Šimurda a Aleš Padrián, kterým v hodnocení poháru patří po RZ 3 čtvrtá, pátá a sedmá příčka. První třetinu soutěže dokončilo 104 posádek, zatím se vše obešlo bez větších problémů a zdržení. V cíli v Českém Rudolci jsou první vozidla očekávána krátce před sedmnáctou hodinou.

twitter fbpdf

Schovat komentáře
Komentářů celkem: 0


Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (vpravo nahoře)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter