Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
11. 1. 2012 09:14 - 3149× - comment 57
Redakce - eWRC.cz

Fotografie havarovaného vozu Aleše Lopraise

Petr Lusk nám přímo z místa havárie poslal fotky havarovaného vozu Aleše Lopraise.

K havárii už se oficiálně vyjádřil i Aleš Loprais. „Na 374. kilometru etapy jsme bohužel měli fatální nehodu. Na přejezdovém úseku jsem po velmi těžké a vypjaté první části etapy nechal řídit mechanika Petra Almášiho, kterého bohužel přemohl mikrospánek," popsal Loprais nehodu na svém webu.

"Já i navigátor Michal Ernst jsme bohužel také usnuli. Probudil jsem se v momentě, kdy se vůz začal řítit do obrovské rokle. Křičel jsem na Almiho, ale ten nereagoval. Náraz to byl šílený. Okamžitě se utrhla obě přední kola a auto udělalo několik kotrmelců přes přední osu. V okamžiku bylo po všem,“ doplnil český závodník.

Na místě nehody české posádky musel zasahovat vrtulník. „Hlavní bylo dopravit nás všechny k ošetření. Celý transport trval úmorné tři hodiny, na vrtulník jsme čekali přes hodinu. Momentálně jsme v nemocnici v Iquiqe. Mám zlomené dva obratle a Petr má otřes mozku. Michal naštěstí vyvázl bez následků,“ shrnul zdravotní stav všech členů Loprais.

"Chtěl bych podpořit Petra Almášiho. Vím, že si to bude dlouho vyčítat, ale mikrospánek přemohl už řadu lidí. Stále jsme skvělý tým a po rekonvalescenci bychom chtěli opět bojovat o dakarský titul," dodal.

Témata: Ostatní, Dakar
twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter