Invelt
reklama reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
20. 1. 2012 14:35 - 2197× - comment 43
„Shacki“ - eWRC.cz

Jean Todt nastínil své vize

Dnes před média předstoupil prezident FIA Jean Todt, aby promluvil k aktuálním problémům a odpověděl na jejich otázky.

Jak se vyvíjí situace ohledně promotéra?

Intenzivně na tom pracujeme. Nouzově jsme pokryli Monte Carlo, kdy se pořadatelé domlouvali přímo s Eurosportem. Výsledek je potěšující, rally je nejen na Eurosportu, ale i na jiných televizních kanálech. Vypořádali jsme se i s problémem ohledně časomíry. Teď pracujeme na dohodě ohledně zbytku sezóny i dalších let. Budeme se i nadále scházet s lidmi z Eurosport Events a jsem velkým optimistou, že do Švédska najdeme shodu.

Diskutuje se v této souvislosti o spojení MS a IRC?

Oba šampionáty jsou postavené na jiném principu. MS je světový šampionát vypsaný FIA, IRC je komerční šampionát a nemá s FIA nic společného, pouze několik soutěží se jede společně s ME.

Máme velmi ambiciózní plány a vize. Pokud se mě zeptáte, zda jsem spokojen s kalendářem MS, tak řeknu že ne. Nemůžeme mít světový šampionát s deseti soutěžemi v Evropě a třemi v zámoří. Potřebujeme to více srovnat, ale to se nestane ze dne na den. Potřebujeme přinést soutěž do Afriky, do Ruska a do Asie.

Chtěli bychom i silně obsazený evropský šampionát. Eurosport to pořádá na komerční bázi, takže uvidíme, jak se domluvíme ohledně dlouhodobé strategie.

Tovární týmy si stěžují dlouhodobě na neschopnost propagovat MS. Dakar i IRC mají dobré mediální pokrytí, tak co je tak složitého na tom prodat MS?

Máme teď ideální možnost mít lepší MS, ME i rally jako takové, pracujeme na tom. Jak jsem řekl, nebude to hned. Je potřeba spolupracovat s promotérem, organizátory, soutěžícími, týmy. Když to bude fungovat, budeme mít silné mistrovství. Není to práce na rok, ale zhruba na pět let. V tomto směru jsem pozitivní.

Co se týče mediálního pokrytí MS, není to tak, že bychom byli spokojeni. Musíme se zaměřit na televizní vysílání. Všichni víme, že je s rally mnohem těžší než s F1, zabere to čas, ale pracujeme na tom.

Jak to bylo s North One Sport, prý byli potencionální investoři včetně banky z Kataru. Setkal jste se s nimi?

Tak v první řadě nechci komentovat všechny možné spekulace. North One Sport byl před lety vybrán jako promotér. Měl kontakty v Rusku, ale provedli jsme audit a z něho vyšel dobře. Vše vypadalo dobře. Jak ale víte, hlavní investor se dostal do problémů a bohužel to mělo dopad na celý North One Sport.

Bohužel to bylo něco, co se nedalo předem očekávat. Noví zájemci neměli skutečný zájem, a tak věřím, že teď jsme našli toho pravého partnera pro další roky.

Mnoho soukromníků i týmů si stěžuje na náklady na tak dlouhých soutěžích, jako je pětidenní Monte Carlo. Co na to říkáte?

Tak víte co, nežijeme ve světě, kde je každý spokojený. Svět rally je svět demokracie a jsem si jistý, že mnoho lidí i fanoušků chce rally posunout někam dál. Nikdy ale nebude každý spokojen. Náklady jsou samozřejmě jednou z podstatných věcí na rally. Motorsport stojí velké peníze a to je něco, na co se musíme zaměřit. Když se mluví o změnách, je třeba myslet na to, jaké to bude mít dopady na náklady, speciálně co se týče nových technologií.

Jenže více zámořských soutěží také znamená více nákladů, tak co je přednější?

Pokud bude pořádat MS v Německu a Francii, které jsou hned vedle sebe, bude to ekonomicky výhodné. Ale jak jsem řekl, chceme silné mistrovství světa. Musíme se podívat na to, jak snížit náklady na zámořské soutěže. V MS by měla být polovina soutěží v Evropě a druhá v zámoří.

Snažíme se náklady snižovat i jinak. Dříve šlo měnit motory po každé soutěži, teď musíte vystačit se třemi na sezónu. To je podstatné snížení nákladů. Chceme snižovat i možný počet náhradních dílů. Takže možnosti snížení nákladů tady jsou

Dovedu si také představit, že bude na soutěži povolena jen jedna nebo dvě sady pneumatik.

Monte Carlo se jede bez superally. Jaký na to máte názor?

Jsem zastáncem myšlenky, že když odstoupíte, tak jste prostě odstoupený. Cítím, že není normální vrátit se do soutěže. Takže tento krok vítám.

Co se týče budoucnosti, nechám odborníky připravit nějaké návrhy. Rozumím tomu, že je prospěšné jet dál, ať už se týče testování nebo zvykání si na vůz. To se dá nějak vyřešit, jsem ale proti tomu, aby se rozdávaly body tomu, kdo už předtím odstoupil. Jasně, když vidím Ford, jak na RZ4 ztratil Latvalu, je mi jich líto, ale to je prostě závodění.

Myslíte si, že současné vozy WRC mají moc velký výkon a mají moc dokonalé technologie?

Pro mě je závodění kombinací propagace značky, přinášení nových technologií a plnění si snů. Myslím, že teď jsme o nějaké sny přišly. Rally vozy musí být fascinující, ale nechceme se zase vrátit do éry skupiny B, která sice byla divácky vděčná, ale strašně nebezpečná.

Bezpečnost se posunula o hodně dopředu, nikdy jí ale není dost. Víme, že v rally se těžko ochraňují jezdci a diváci, takže i to je něco, na co je třeba se dále zaměřovat.

Obecně si ale myslím, že rally vozy mají být splněním snu. Vadí mi, když poznám závodní vůz od toho normálního jen podle nalepených sponzorů. To není podle mě dobré.

Zmínil jste, že počítáte v roce 2015 s novými technologiemi. O co by mělo jít?

Měl jsem na mysli hybridní technologie. Je o tom třeba diskutovat s konkrétními lidmi a do roku 2015 připravit nějaký návrh.

Takže je řeč o elektrických vozech od roku 2015?

Ne. Nechci o to zbytečně otevírat diskusi. Elektrické vozy jsou dobré do města a tam, kde jedete maximálně 20 minut. Nemyslím si, že bychom chtěli vidět závodní vozy, které po 20 minutách dobíjí baterie.

Témata: Todt Jean, FIA
twitter fbpdf

Schovat komentáře
Komentářů celkem: 43
Stránka z 3
Přejít na stránku: 1 2 3
Maestro [ 20.1.2012 15:45 ]
1 sada pneumatik? Obmedzenie nahradnych dielov? Polovica MS mimo Europy (kde o WRC prakticky zaujem nie je).... WRC musi umriet....
Shacki [ 20.1.2012 15:54 ]
Já si taky myslím, že většina nápadů nemá s realitou nic společného. Nedivím se pak, že se těžko hledá promotér, když jsou mu předkládány tyto nerealistické návrhy.
Vrátníček [ 20.1.2012 15:59 ]
Jak už jsem psal v komentáři k jinému článku,naprosté nepochopení současné situace.
Omezíme náklady na zámořské soutěže ,tedy mimo Evropu tím, že jejich počet zvýšíme? A soutěže prodloužíme na týdenní ježdění po krajině? A když nebude superrally či jiná forma/ já bych bodoval každý den zvlášť/, tak kolik aut nám a s jakými rozestupy pojede 4,5 či další den? To bude atraktivní jak cesta do práce....
Snížíme náklady na motory tím, že omezíme jejich počet, takže budou muset být při předpokládané životnosti daleko dražší, než současné?Takže když někdo prorazí vanu či mu spadne hadice k vzduchovému filtru, tak v polovině sezony skončí na nedostatek motorů?
Zvýšíme bezpečnost omezením počtu pneumatik?
Je jasné, že pokud někdo celkem úspěšně řídil stáj F1, že ho to naprosto nekvalifikuje k řízení rallysportu všeobecně.....
Vize, koncepce,garance,konsolidace,zjednodušení,zlevnění.....tohle jsou slova, co ve FIA naprosto neznají....
Maestro [ 20.1.2012 16:03 ]
Pozor, on bol i riaditelom Peugeotu v ere B.... o to viac ma tieto nezmysli prekvapuju
Upraveno 16:03
Gurun [ 20.1.2012 16:17 ]
V tom, že by měla být polovina soutěží mimo Evropu, mu dávám naprosto za pravdu.A čím dříve to bude, tím lépe.
Tom_Ass [ 20.1.2012 16:20 ]
já pořád nechápu ten "downsizing"...pořád se bojím, kam až to může zajít...WRC na elektřinu nebo jiné alternativní pohony? Tak to už se někdo úplně zbláznil smajlík) Myslel jsem si, že pan Todt je celkem inteligentní člověk, ale poslední dobou o tom začínám silně pochybovat. Skoro v každé větě, co tady je, je nějaká hovadina smajlík
Raf [ 20.1.2012 16:28 ]
Todtovy odpovědi jsou natolik obecné, že je poznat vaření z vody. To je snad horší než bláznivé nápady. Jak dlouho je Todt u kormidla? MS nemá pořád směr a jen tak mít nebude. Nedivil bych se, když by to Ford letos odpískal a další se cukali.
Novej [ 20.1.2012 16:33 ]
Spojení MS a IRC? Já dosud vždy slyšel o sbližování ME a IRC. Proč se vždy někdo zeptá na něco, co se ani neřeší a nechá být to, co se řeší smajlíksmajlíksmajlík
kuře [ 20.1.2012 16:35 ]
vize tohoto pána jsou neslučitelné s realitou...
buzekpar [ 20.1.2012 16:47 ]
Neřekl vůbec nic konkrétního, jen že je velkým optimistou.
Možná si myslí, že z popularity rally v zámoří potečou následně penize. Jenže popularita se tam nedostaví, jelikož se tam nikdo na start nepostaví.
Jak velký rozdíl v plácání obecných formulací na rozdíl od některých lidí z továren, co už to nevydrželi a řekli přímo, kde vidí problémy.
Tomas-Rakovnik [ 20.1.2012 16:51 ]
Takže za pár let budeme závodit na Antarktidě na setrvačník (předepsaná životnost alespoň 3 sezóny) a na jedněch gumách (životnost dvě sezóny). smajlík
Upraveno 16:52
instinkTT [ 20.1.2012 16:54 ]
To mě pobavilo: "když odstoupíte, tak jste prostě odstoupený"...:-D To je jako od Dana Čecha--- "když se zraníš, tak seš zraněnej"
Jinak tak o ničem rozhovor jsem dlouho nečetl. Typické odpovědi politika. Tohle si číst, jako šéf velkého týmu, tak mu jdu hned volat co to je za nesmysly. smajlík
DOLLY [ 20.1.2012 16:56 ]
Shacki je to dobře přeložené???protože mi nepřijde normální že tohle všechno myslí vážně.
Vždyt vše co by podle nich mělo být usporné bude muset mít větší výdrž,tudíž to bude dražší,tím že se pojede 3x za rok do Asie a Ruska se možná přidají nějaké Asijské automobilky(ikdyž v době krize těžko)ale určitě neklesnou náklady!!!
Pro soukromníka bude MS brzo absolutně nedostupné.
hobit [ 20.1.2012 17:13 ]
Taky mi to připadá, že je to páté přes deváté, beze smyslu. Rally do zámoří, když na to většina nadává, do Ameriky snad - tam to nikdo sledovat nebude, mají ovály, Nascar atd. V Rusku mají jiné starosti, raději bych viděl, jak tu už někteří psali, více evropských legendárních a všeobecně známých rally (San Remo atd.). Prostě vsadit na tradici!
bum bum [ 20.1.2012 17:23 ]
FIA se musí zaměřit na to jak přilákat více týmů a né vymýšlet tyhle kravinysmajlíkmě to připadá že Todt ani celá slavná FIA neví vocogosmajlíkse pak nedivme,že MS vypadá jak vypadásmajlík
SKODA [ 20.1.2012 17:42 ]
Myslel jsem,že Todt je odborník,ale většina jeho názorů je debilní.Musím to napsat,možná ,že ten příspěvek vymažou.
Filipes [ 20.1.2012 17:50 ]
Celkem evidentní ukázka toho, že FIA už hodně dlouho nemá žádnou dlouhodobou koncepci. Proto ty jednoroční "výstřiky" do tmy, kdy se na jednu sezónu něco s velkou slávou vymyslí, aby se to za rok zase potichu zakázalo. Je tragédií WRC, že i tomuhle sportu vládnou politické figurky, které přejmenování Superally na Rally2 považují za velmi zásadní změnu. Tak čemu se pak člověk diví, že?
Novej [ 20.1.2012 18:24 ]
FIA nemá koncepci a Todt ztratil rozum. Ideální člověk v jejím čele. Čemu se divit, když ho volí právě ti senilní geronti ze světové rady. Přece nezvolí někoho, kdo používá hlavu i její obsah, byli by proti sobě. Smutný konec (ale dobře placený) copilota a skvělého šéfa vzpínajícího se koníka. Teď už by pod ním cavallo radši zdechl, než aby couval se svázanýma nohama s kolotočářskejma pentlema v hřívě smajlíksmajlíksmajlík
jirisu [ 20.1.2012 18:49 ]
novej ty musíš hulit strašné svinstvo smajlík,jinak pokud to Todt myslí vážně tak rychle ještě shlédnou nějakou soutěž na živo,pak už se nebude na co dívat.Je to smutné jakým směrem to jde.
hujer [ 20.1.2012 19:47 ]
Napadá mě jediné.Zrušit MS.Než to vše tahat za oceán,tak udělat kvalitní ME a různé asijskopacifické,jihoamerické apod. odnože(po vzoru NHL) a pak vítězové zoon ať se utkají o titul mistra.No co.Všichni by jeli "doma" a pak by si to rozdali na třech soutěžích(asfalt,šotolina,sníh).A mistr by byl Mistr světa.Úspora nákladů nepopiratelná.smajlík
Stránka z 3
Přejít na stránku: 1 2 3


Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (vpravo nahoře)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter