Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
2. 3. 2012 20:43 - 2302× - comment 0
Faster magazine - eWRC.cz

Faster magazine 1/2012

Ani v roce 2012 nepřijdou fanoušci rychlých kol, spáleného benzínu a motorsportu o ryze český motoristický časopis Faster magazine, který načíná svoji třetí sezónu. A ani tentokrát nebude zapomínat na příznivce automobilových soutěží.

Auto šampiónů – Jak vzrušující může být závodění s letitým Opel Kadett C-GT/E 16V? Výsledek Mirka Janoty a Hájek Historic Rally Teamu ukazují, že závodění historiků stojí neprávem na okraji společenského zájmu. Přitom tahle obstarožní technika dokáže být na trati stejně rychlá jako většina moderních soutěžních strojů. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil Jakub Rejlek.

Monte za všechny prachy – do mistrovstvý světa v automobilových soutěžích se po letech znovu vrátila Rally Monte Carlo. Součástí kolotoče WRC je tak znovu i náročná překážka v podobě pneumatikové rulety vysoko v horách nad městem milionářů. Jaká rizika podstupuje ten, kdo se na nejslavnější závod planety vydá v nejmenším ingolstadtským SUV? Za volantem Audi Q3 2.0 TFSI Quattro se to vydal zjistit Václav Kubáč.

Slovenský sněhový trip – Čtyři různá auta, čtyři odlišné charaktery a čtyři natěšení řidiči, mezi nimiž je Pavel Valoušek. Ale jenom jeden cíl – vyrazit do zasněžených Tater. Které auto si nejlépe rozumí se sněhem a ledem? To nás tentokrát nezajímá. Cíl mise je najít nejzábavnější auto letošní zimní sezony. Pára od šklebící se pusy a zpocené dlaně dávají tušit hektolitry propáleného vysokooktanového benzinu.

Žiletky nebo Monte? – Zimní Jänner Rally byla i letos kvůli proměnlivému sněhovému a ledovému povrchu pneumatikovou loterii. Centrum tohoto atypického kasina bylo jako tradičně v příhraničním Freistadtu, kde jednoho z hlavních krupiérů dělal Čech Pavel Janeba. Šéf pneumatikářské firmy Pneu-sport přiděloval všem přítomným hráčům velké černé žetony z dílen Michelinu. Kdo, jak a proč může na gumě prodělat kalhoty?

Ani tím však zajímavé materiály v novém čísle Faster magazine nekončí. Koho berou i „běžná“ auta určená na asfalt, užije si i ve zbytku časopisu. Hlavním tématem je Lamborghini Gallardo Performante a přehled toho, kde v České republice koupit atraktivní automobil. V rubrice Technika se Faster magazine věnuje problematice přeplňování motorů, Story je zase věnováno petrolheadovi, který vede automobilku Mercedes a Legenda se podívá na zoubek japonskému Datsun 240Z. V nové rubrice Ze zákulisí jsme se podívali pod pokliču výroby rakouských „motorek“ na čtyřech kolech, míru zábavnosti jsme zkoušeli na novém Audi A6 Avant a po švédském letišti jsme prohanli upravené BMW 135d od společnosti BSR. Nakonec doporučujeme Business Jet Praha-Mnichov, Faster magazine měl možnost vyzkoušet novou generaci BMW M5, která se na chvilku dostala do České republiky.

Pokud patříte mezi soutěživé typy, tak nezapomeňte, že i tentokrát se bude ve Faster magazine soutěžit. Připravili jsme pro vás sadu DVD Jeremyho Clarksona s trojicí jeho filmů – Adrenalin v Alpách, Souboj žihadel a Italský nářez.

Témata: Faster, Reklama
twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter