Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
18. 3. 2012 23:12 - 2325× - comment 0

Rallye le Touquet – komentář

1. podnik francouzského asfaltového mistrovství, 16. – 17. března, Calais, 14 RZ (236 km)


V průběhu týdne jsme vám přichystali výhled na letošní ročník francouzského asfaltového šampionátu, který o tomto víkendu odstartoval v Calais. O hlavních představitelích šampionátu tak již víte a nyní se můžeme ohlédnout za jejich letošním prvním utkání. To se odehrálo na 236 ostrých kilometrech asfaltových tratí tradiční soutěže. Celé dění odstartovala páteční dávka sedmi úseků a na prvním z nich se z nejrychlejšího času radoval Eric Brunson za volantem Subaru Impreza WRC S12B.

O 1,5 sekundy za ním zaostal jeho známý soupeř z loňska, pilot Citroënu C4 WRC Dany Snobeck. Na druhé zkoušce francouzský veterán už tak rychlý nebyl a následně pak zavzpomínal na loňskou nepovedenou sezónu, když zahodil svou C4 mimo trať. Ve vedení nadále setrvával Brunson, byť jej na RZ 2 nejrychlejším časem vystrašil Jean-Marie Cuoq s Fordem Focus WRC. Za zády nejrychlejší dvojice probíhal duel pilotů WRC nové generace. Od začátku sehrával prim Julien Maurin za volantem Fordu Fiesta WRC. Pilot Mini WRC Pierre Roché se jej ovšem snažil držet za každou cenu a na konci etapy zaostával jen o 14,4 sekundy.


Rallye Le Touquet Pas-de-Calais 2012 – Etape 1 by FFSA-tv

Úřadujícího francouzského mistra Gillese Nanteta už na konci prvního dne ze hry vyřadila porucha jeho Porsche, konkrétně šlo o závadu převodovky. Trable se stejnou částí vozu v průběhu třetího testu výrazně přibrzdily i Freddyho Loixe bojujícího za volantem Peugeotu 207 Super 2000 o vedení v této kategorii. Ztracená minuta a čtvrt byla v tomto souboji dost významným handicapem. Na čele výsledkové listiny mezitím pokračoval intenzivní souboj mezi Brunsonem a Cuoqem. Pilot Fordu zajel na pátém a šestém testu nejrychleji, závěr dne zvládl lépe ale jeho sok a do druhé etapy šel s takřka čtvrtminutovým náskokem.

Souboj o bronzový stupínek pódia po sobotním dopoledni vypadal jako takřka rozhodnutý, Roché tempu svého soupeře nestíhal a jeho odstup vzrostl na 39,2 vteřiny. Závěrečná sekce soutěže ovšem postavila na hlavu předešlý vývoj snad ve všech soubojích na čele výsledkové listiny. Maurin musel na RZ 12 měnit proražené kolo, díky čemuž se propadnul až na sedmou příčku. Když hned záhy Fiestu postihnul druhý defekt, frustrovaný jezdec další snažení vzdal. V dramatické vyvrcholení se změnil rovněž jasně se vyvíjející souboj o vítězství v kategorii Super 2000. A stejně jako u Maurina s Rochém rozhodla propršená závěrečná sekce. Ve svůj prospěch ji dokonale využil Loix, který v závěrečné zkoušce zcela smazal svou ztrátu z pátku. Cedric Robert se mohl snažit sebevíc, ale na úplném konci rally musel přepustit vítězství Belgičanovi.


Rallye du Touquet – Etape 2 by FFSA-tv

Cuoq si v pátek večer upravil setup svého Fordu a do druhé etapy vlétnul jako utržený vagón. Hned v první ranní zkoušce předehnal vedoucího Brunsona a po dalších třech vítězstvích navýšil svůj náskok už na 23,4 sekundy. Na vině bylo i přetočení pilota Imprezy na divácké RZ 11. Závěrečnou sekci ovšem zalil déšť a Cuoq s tím úplně nepočítal. Jeho soupeř zvolil vhodnější měkčí obutí a po předposledním testu se vrátil do vedení. Brunson tak nakonec přeci jen navázal na loňský triumf a už celkem potřetí opanoval Rallye le Touquet.

Pořadí v cíli
1. Eric Brunson/David Heulin (F) Subaru Impreza WRC S12B 1:59.25,6
2. Jean-Marie Cuoq/Marielle Grandemange (F) Ford Focus RS WRC 08 +35,0
3. Pierre Roche/Martine Roche (F) Mini WRC +5.06,6
4. Jean-Charles Beaubelique/Cedric Hugonnot (F) Ford Focus RS WRC 07 +5.22,9
5. Freddy Loix/Lara Vanneste (B) Peugeot 207 S2000 +5.33,5
6. Cedric Robert/Matthieu Duval (F) Peugeot 207 S2000 +5.50,1
7. Anthony Cosson/Sylvain Dubois (F) Porsche 997 GT3 +9.24,7
8. Ludovic Gal/Cedric Mondon (F) Peugeot 207 S2000 +9.25,2
9. Johan Vanson/Antoine Brule (F) Mitsubishi Lancer Evo VI +9.31,1
10. Mathieu Arzeno/Renaud Jamoul (F) Citroen DS3 R3T +9.55,7

Konečné výsledky tohoto podniku si můžete podrobně projít na ewrc-results.com.

twitter fbpdf

Schovat komentáře
Komentářů celkem: 0


Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (vpravo nahoře)!

Za komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoliv provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.
eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter