Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
11. 1. 2016 22:23 - 5520× - comment 17

Elfyn Evans: Byl jsem tím rozhodnutím šokován

Pro Elfyna Evanse přinesl konec minulého roku poněkud nečekané a nepříjemné překvapení. Místo toho, aby, jak se čekalo, pokračoval s Fiestou WRC třetím rokem v kompletním programu MS, tak byl sesazen do pozice jezdce, který bude M-Sport reprezentovat ve WRC2 s evoluční Fiestou R5 a tyto starty pak doplní další vystoupení s vozem WRC a prioritou přitom bude boj právě v šampionátu WRC2, kde by měl, dle představ týmu, mladý Welšan prohánět tovární Škody, které se budou letos snažit složit reparát a získat takřka povinný titul mezi jezdci.

Co tedy Elfyn Evans řekl severu autosport.com ke svému vyřazení z dvojice jezdců s vozy WRC: "Cítil jsem, že jsem udělal všechno, co bylo v mých silách a nejlepších schopnostech, ale že se rozhodlo v něčem, co nehrálo takovou roli, bylo to těžké pobrat. Abych byl upřímný, tak jsem byl tím rozhodnutím šokován. Jsem si jistý, že jsem schopný zajet na všech površích a myslím, že Welšská rally to prokázala. To jak lidé tu soutěž vnímali nebylo 100 % korektní," říká Elfyn Evans a věří, že letošní situace je jenom malým zaškobrtnutím a že se opět dokáže naplno vrátit do vozu specifikace WRC.

"Je to jako hrbol na cestě. Každý měl ve své kariéře obtížné chvíle, tedy pokud nejste Francouz a nejmenujete se Sébastien, a já si těžkou chvíli vybírám právě teď. Zabojuji a vrátím se zpět," neztrácí Elfyn Evans odhodlání a pokračuje, "letos si lidé u mě jistě všimnou změn. Nesouhlasím s rozhodnutím týmu a mou nejhlavnější prioritou je návrat do vozu WRC jak jen to půjde. Nemyslím si, že na mě bylo v průběhu kariéry nahlíženo v tom nejlepším nebo, chcete-li, správném světle. Možná je problém v tom, že jsem byl v očích veřejnosti příliš skromným, ale já se změním. Věřte mi, někde hluboko ve mě cítím jistotu, že to dokážu," uzavírá Elfyn Evans.

Témata: Evans Elfyn
twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter