Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
11. 1. 2016 22:27 - 5165× - comment 9

M-Sport představil barvy pro rok 2016

Přelom jedné sezóny do druhé znamená kromě sestavování jezdecké sestavy, testů a podobných věcí i práce na designu vozů, protože až na naprosté výjimky jako Citroen letos po Argentinské rally, zůstává zbarvení vozů stejné po celý rok. A kdy jindy ukázat nové bojové barvy než v zimě a dnes se k tomuto kroku odhodlal M-Sport, u nějž nejde mluvit o designové revoluci, jde spíše o evoluci úspěšného loňského barevného schématu, na kterém byla vyměněna podkladová bíla za odstín modré s názvem Nitrous Blue, který se objevuje i na civilních Fordech.

A pro slova o popularitě designu verze 2015 má M-Sport i validaci v podpoře výsledků ankety o nejlépe vypadající tovární vůz, kterou loni organizoval promotér MS a kde se Fiesta WRC umístila první s 34 % hlasů. Letošek je tedy jeho evolucí a kromě vozů Madse Ostberga a Erika Camilliho se stejné zbarvení objeví i na evoluční Fiestě R5, se kterou pojede WRC2 Elfyn Evans. Lorenzo Bertelli, který taktéž pojede s vozem od M-Sportu však pojede jiné zbarvení, které zatím přísně tají.

Několik slov k novému zbarvení dodal i pan šéf M-Sportu, tedy nikdo jiný než Malcolm Wilson: "Loňský design vozů byl nesmírně populární a proto se tým rozhodl pro jeho evoluci namísto kompletní změny a budeme mít výrazný design pro sezónu 2016. Inspirace pro něj pochází z pokračujícího silného technického partnerství se značkou Ford a vytváří svěží vzhled pro náš nový tým. Pokračujeme ve spolupráci také s Michelinem, Castrolem a dalšími váženými značkovými partnery, bez nichž by projekt ve WRC nebyl realizovatelný."

Témata: M-Sport
twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter