Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
18. 1. 2016 11:21 - 6048× - comment 4

Seb Loeb: Citroen udělal volbou Meeka dobře

Devítinásobný světový šampion Sébastien Loeb, který byl až do konce loňského roku spojen téměř výhradně se značkou Citroen, se nechal slyšet, že francouzský tým udělal dobře, když si za svého hlavního jezdce, na jehož bedrech bude převážně ležet vývoj C3 WRC s níž se tým vrátí do MS v roce 2017, zvolil Krise Meeka. Seb Loeb si však před nedávnem lehce postesknul, že se jej Citroen ani nezeptal, zda-li by měl zájem se podílet na vývoji nového vozu a případně odjet nějaký omezený program a kvůli konci značky ve WTCC se nakonec Francouz dohodl s Peugeotem na angažmá v rally raidech, čímž pro něj jakékoliv úvahy o rally skončily. Ale volba Krise Meeka se mu zdá jako zdařilá.

Pokud totiž vezmeme v úvahu situaci na trhu s jezdci, tak Kris Meeke byl díky svým znalostem a zkušenostem nejlepší volbou pro vývoj nového vozu. "Ogier je nejlepší jezdec, ale nevím, jak moc dobrý je při vývoji auta," říká na adresu svého nástupce na trůnu světové rally Seb Loeb a pokračuje, "ale hlavně je pod smlouvou u Volkswagenu, takže nad ním nemá význam přemýšlet. To samé pak platí i pro Latvalu. Myslím si, že Meeke je proto dobrou volbou. Je chytrý, protože je nejen jezdec, ale také inženýr. Dobře rozumí tomu jak auto funguje, takže pro vývoj nového auta jej potřebovali."

"Při vývoji auta si umím představit, že je Kris platnější než někteří další jezdci z ostatních týmů. Mimo Krise si dnes neumím představit někoho dalšího, kdo by mohl," dodává na adresu Krise Meeka Sébastien Loeb a jak krátce severoirský pilot serveru autosport.com řekl, tak je chválou od legendy WRC polichocen: "Podpora od člověka jako on je skvělá, ale pořád to nemění nic na tom, že musím teprve svou práci odvést. Sébastien Loeb s Citroenem ve svých nejlepších letech nastavili laťku hodně vysoko a na stejnou úroveň se chceme vrátit," uzavírá Kris Meeke.

twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter