Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
22. 1. 2016 22:26 - 8175× - comment 16

Robert Kubica na Monte dozávodil

Pro Roberta Kubicu zůstane Rallye Monte Carlo nepokořenou i po třetím pokusu. Letos se se svou Fiestou WRC dostal jen do třetí zkoušky, kde na šestém kilometrů auto sklouzlo na ledu a ze zatáčky vycestovalo v malé rychlosti ven, kde ale trefilo strom a zůstalo stát neschopné dalšího pokračování. Posádka vyšla z nehody bez zranění, ale pro Fiestu to byla konečná, protože náraz šel na podobné místo jako při předsoutěžním testu a karoserie vozu je příliš poškozená na to, aby šlo vůz opravit do Rally2 na sobotu. Aby toho nebylo málo, tak v dalších průběhu testu posloužila Kubocova Fiestu jako mantinel od kterého se odrazil Elfyn Evans se svým vozem, který tím pádem mohl s minimální ztrátou pokračovat v soutěži.

"Je to obrovské zklamání, protože jsme vynaložili veliké úsilí, abychom zde vůbec mohli startovat," řekl ke svému odstoupení Robert Kubica, pro nějž byla Rallye Monte Carlo jediným potvrzeným startem v letošní sezóně, protože dál zatím nemá dojednaný program. "Než jsme dojeli do této zledovatělé sekce, tak byla cesta čistá. Dvě zatáčky jsme na ledu projeli a bylo to docela v pohodě. Pak jsme přijeli do této pravé zatáčky a ze mě se stal pouhý pasažér. Anti-lag nás tlačil a bohužel jsme sklouzli z cesty a levým předkem trefili strom," popsal průběh konce v soutěži Kubica.

Ale Polák nebyl jediným, koho místo z pátečního dění vyřadilo, pouhých několik aut před Polákem poškodil ve stejném místě zavěšení levého zadního kola Hayden Paddon. "Myslel jsem, že to nic nebylo a že odtud odjedeme bez potíží, ale trefili jsme kolo ve špatném místě a poškodili zavěšení. Byla by to jednoduchá oprava, ale neměli jsme s sebou díly a proto museli odstoupit," přidal Novozélanďan svůj pohled na inkriminované místo. A aby toho nebylo málo, jen několik desítek metrů víc ujela dvojka M-Sportu Erik Camilli, který se taktéž sklouzl mimo vozovku a kvůli poškozenému ochrannému rámu jeho Fiesty WRC se se soutěží rozloučil.

twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter