Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
23. 1. 2016 20:22 - 7707× - comment 5

Kris Meeke: Takovýto konec je zklamáním

Severoirský jezdec Kris Meeke měl úvodní podnik sezóny Rallye Monte Carlo rozjetý na výbornou. Byl nejrychlejší na shakedownu, po dva dny bojoval ve vteřinách se Sébastienem Ogierem a teprve dnes se od něj dokázal Francouz na prvním místě výrazněji odpoutat, ale i tak držel Meeke pohodlné druhé místo a na třetího měl najety skoro dvě minuty. Ale konec všech nadějí na pódiový výsledek přinesla RZ12, kdy Meeke při katování pravé zatáčky trefil kámen a náraz nejenže urval z pod vozu ochrannou lyžinu, ale zejména poškodil převodovku, kterou nebyla posádka schopna v přeskupení před RZ13 opravit a musela odstoupit. Vzhledem k tomu, že na zítřek se v monacké soutěži neuplatňuje rally2, byl konec v soutěži definitivní. Šanci spravit chuť bude mít Meeke za měsíc ve Švédsku, kde bude jistě chtít vylepšit loňské sedmé místo a navázat na nasazené tempo z Monaka.

"Incident zachytily televizní kamery (pozn. redakce: video ke shlédnutí) a myslím, že pokud se podíváte na záznam, tak musíte přinejmenším říct, že jsme měli smůlu. Vypadalo to, že jedeme stejnou stopu jako ostatní, ale v ní byl kus vyčnívající skály, nějak se mi ji podařilo trefit a náraz nám urval ochrannou lyžinu a poškodil chladič s převodovkou," vrací se ke konci v soutěži Kris Meeke a pokračuje, "je to docela nezvyklá nehoda a bylo pro nás hořkým zklamáním skončit v soutěži takhle, poté, co jsme projeli tolika jejími nástrahami – sněhem, ledem, černým ledem, pneumatikovou ruletou a vše zvládli ve vysokém tempu při boji se Sebem."

Ale i přes předčasný konec v soutěži se Kris Meeke snaží hledat pozitiva, která by si ze soutěže, i přes svou osmou účast, odnesl. "Ale musíme si odnést pozitiva, tím bylo náš dobré tempo. Jistě, Seb byl v některých místech lepší a abych byl upřímný, měl jsem tam problém s ním držet krok, ale vydali jsme to nejlepší z nás a myslím, že nasazené tempo ukázalo, že jsme se neustále zlepšovali. Do budoucna je to povzbudivé," uzavírá Kris Meeke. Svého jediného rivala v čele soutěže krátce ohodnotil i Seb Ogier: "Pro Krise je to smůla, protože tento víkend byl velmi rychlý a museli jsme nasadit hodně velké tempo, abychom se před ním drželi. Byl to poutavý souboj."

Témata: Meeke Kris
twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter