Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
28. 1. 2016 18:47 - 8735× - comment 5

Zajímavá jména kolem Toyoty

Velmi zajímavá jména lítají světem internetu kolem nově vytvářeného týmu Toyota. Japonský výrobce by se měl ve světovém šampionátu objevit od roku 2017.

Do pozice hlavního testovacího jezdce, které začnou od března letošního roku, má být podle motorsport.com obsazen Mikko Hirvonen. Čtyřnásobný vicemistr Světa a vítěz 15 kol MS ukončil svoji kariéru na sklonku roku 2014. Bez volantu dlouho nevydržel a již během loňského roku usedl několikrát do svého historiku Ford Escort RS 1800 MKII a jednou na Kanárských ostrovech také do Mini WRC. Úspěšný byl při svém debutu na Dakaru, kde skončil čtvrtý.

Dalšími jezdci, kteří by měli usednout do Toyoty Yaris WRC, mají být Bryan Bouffier a Juho Hänninen. Oba velezkušení testovací jezdci by mohli Toyotě přinést spoustu informací. Dodejme ještě, že dlouholetý spolujezdec Hirvonena – Jarmo Lehtinen – zaujal pozici sportovního ředitele týmu Toyota.

Spekulace hovoří o obsazení Mikko Hirvonena i do pozice jezdce, který by měl ukázat Toyotu v ostré soutěži v roce 2017. Zvěsti ale také mluví o jménech Sebastien Ogier nebo Jari-Matti Latvala. Na oznámení továrních posádek má ale Toyota ještě času dost.

twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter