Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
29. 1. 2016 12:09 - 2578× - comment 4

Rally Liepaja odložena a zkraje února nebude

Poté, co se organizátoři rakouské Jaenner rallye rozhodli letos svou soutěž nepořádat, dostalo se cti otevírat sezónu Mistrovství Evropy lotyšské Rally Liepaja, která zůstala jedinou zimní soutěží v kalendáři. Zatímco ještě před týdnem byly tratě pokryty silnou vrstvou sněhu a v oblasti soutěže mrzlo, obleva všechny stopy zimy smazala a rychlostní zkoušky jsou nyní kvůli dešti a teplotám na bodem mrazu na blátě a nepoužitelné pro potřeby soutěže. Organizátoři se budou však snažit o to, aby se jejich soutěž uskutečnila v náhradním termínu, o čemž budou jednat z promotérem a jisté je jedno, v termínu 5. 2. – 7. 2. 2016 se motory soutěžních speciálů v okolí Liepaji nerozezvučí.

"Rally je kombinací mnoha faktorů, které se všechny dohromady podílejí na bezpečné soutěži. Nejdůležitějším je bezpečnost a to jak posádek, tak diváků. Za panujících podmínek kdy jsou cesty rozměklé a mokré by i pouhých několik prvních vozů povrch zničilo natolik, že by v případě nehody měly záchranáři problémy se rychle pohybovat po zkoušce. Zaznívaly hlasy, že by soutěž šlo pořádat, kdybychom místo pneu s hroty použili šotolinové pneumatiky. K tomu bych rád uvedl, že to není možné nejen kvůli pravidlům FIA, ale také kvůli bezpečnosti účastníků. Na takto mokrých a měkkých cestách by měly šotolinové pneu jen malou přilnavost a pravděpodobnost nekontrolovatelného klouzání vozů by vzrostla," říká za organizátory Raimonds Strokšs.

Navíc nesmíme zapomínat, že se soutěž odehrává na veřejných cestách, které každodenně využívají obyvatelé regionů Liepāja a Kuldīga. V povolení k použití těchto cest k účelům rally nám nikdo z jejich vlastníků nedal povolení k jejich ničení či omezování přístupu obyvatel k jejich domům po delší časové období," dodává k důvodům pro zrušení soutěže Raimonds Strokšs a uzavírá optimističtěji o jednání o přesunu termínu soutěže, "ačkoliv jsme toto těžké rozhodnutí udělali dnes, už pracujeme s FIA a promotérem Eurosport Events na přesunu soutěže na pozdější termín. Upřímně doufám, že se nám podaří nalézt společnou řeč a že vám budeme brzy schopní oznámit nové datum Rally Liepaja 2016."

twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter