Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
3. 2. 2016 19:16 - 3416× - comment 6

Quentin Giordano pod hlavičkou Seb Loeb Racing

Netrvalo dlouho a Sébastien Loeb Racing rozšiřuje své aktivity ve světovém šampionátu v rally o dalšího jezdce. Již dříve ohlášený program v JWRC s Terry Folbem za volantem Citroenu DS3 R3T rozšiřuje Quentin Giordano, který z dosavadní DS3 R5 připravované renomovaným PH Sportem přesedne na vybraných podnicích WRC2 za volant Peugeotu 208 T16. Poprvé se se speciálem se lvem ve znaku ukáže v červnu na Sardinii, následovat budou starty v Polsku, Finsku, Německu, na Korsice a ve Walesu. Spolu s odjetým Rallye Monte Carlo tak bude výsledkem sedm odjetých soutěží, což je maximální počet soutěží, které se započítávají do WRC2. A do šampionátu letos Giordano nevstoupil úplně špatně, v Monaku skončil těsně pod stupni vítězů na 4. příčce a vylepšil na loňské 6. místo, kdy s DS3 R5 debutoval.

"Když jsem dozvěděl, že tým pracuje na programu účasti v rally, tak jsem hned říkal Sébastienovi, že bych chtěl být součástí projektu. Již jsme spolu spolupracovali, když mi více jak rok pomáhá při testech před závody. Také jsem zjistil, jak tým pracuje. Jeho přístup je velmi seriózní a puntičkářský," říká ke spojení s týmem Sébastien Loeb Racing Quentin Giordano a pokračuje, "na okruzích jdou vždy štěstí naproti a vím, že v rally to bude to samé. S PH Sportem jsem zažil úžasné chvíle, které mi umožnily jezdecky růst a bez nichž bych dnes nebyl tam, kde dnes jsem, ale cítil jsem, že program se Sébastien Loeb Racing mi dá nový směr. Sebův přínos je jedinečný a mohu se toho hodně naučit."

"Po loňském učednickém roce ve WRC2 je letos cílem být pravidelně v TOP 5 či ještě lépe. Už se mi to párkrát povedlo, ale musím tak dojíždět pravidelně a na všech površích," dodává Giordano k letošním plánům na výsledky. "Quentina znám, protože loni jel s týmem ve francouzských podnicích a měl jsem možnost s ním být na testech. Objevila se možnost, jak vytvořit společný program a jsem potěšený tím, že se jej povedlo zrealizovat," říká na adresu nové týmové akvizice Seb Loeb, který loni startoval na Rallye National Epernay Vins de Champagne, kde se právě potkal s Giordanem. "Stejně jako Terry, tak i Quentin má dřívější zkušenosti se třídou vozu s nímž pojede. Svůj potenciál ukázal v minulé sezóně a naposledy v Monaku. Musíme mu umožnit udělat krok kupředu a k dobrým výkonům. Má dostatečnou rychlost a Peugeot 208 T16 je konkurenceschopným vozem," dodává Sébastien Loeb.

twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter