Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
10. 2. 2016 20:03 - 10055× - comment 37

Seb Ogier: Švédská rally měla být zrušena

Úřadující mistr světaSébastien Ogier se po prvním dni seznamovacích jízd nechal pro místní noviny slyšet, že nechápe, proč vůbec seznamovačky začaly a proč se soutěž jede. Ta kvůli počasí pozbyla svůj zimní nádech a s výjimkou norských RZ se pojede na blátě či na zamrzlé šotolině a to není něco, co by se všem líbilo. Když se noviny Varmlands Folkblad Seba Ogiera zeptaly, zda si myslel, že se soutěž mohla jet, tak odpověď byla zamítavá. "Jediné zkoušky, kde by se dalo jet, jsou ty v Norsku. Můžeme tam odjet krátký rallysprint, to by bylo v pohodě. Ale zbytek je šotolinovou soutěží a bude hodně nejisté se na nich pokoušet závodit," říká trojnásobný mistr světa a pokračuje obavami o povrch tratě.

"Nerozumím tomu, proč jedeme seznamovací jízdy. Bezdůvodně ničíme cesty." Dnes se najížděly převážně ty zkoušky, které leží na severu a které se nacházejí v nejlepším stavu. Avšak i na nich lze nalézt rozbahněné a podmáčené úseky a s takovýmto stavem povrchu se nechtěj Seb Ogier jen tak smířit: "Netuším, co tady děláme. Nemá žádný smysl tu být. Nevím, kdo učinil toto rozhodnutí, ale je úplně idiotské."

I přes silnou kritiku však má Seb Ogier pochopení pro těžkou situaci, do níž se organizátoři soutěže dostali, ale na jeho názoru na konání podniku to nic nemění. "Vím, že je to pro všechny obtížné rozhodnutí, ale tentokrát jednoduše není možné závodit. Je mi líto všech problémů, které by to způsobilo, ale bude příliš nebezpečným jet po šotolinových cestách na pneu s hřeby, které pro to nejsou vhodné," dodává důvody pro zrušení trojnásobný mistr světa. A se svým soupeřem souhlasí například i Ott Tänak, který dnes o podmínkách tweetoval: "Na norských zkouškách panují výborné podmínky, ale neexistuje žádná možnost, aby se na těch švédských konala zimní soutěž."


Porovnání podmínek z Twitteru Otta Tänaka

Poněkud jiný pohled pak pro stejné noviny nabídl Jarmo Mahonen, který ve FIA zastává pozici Rally Directora a jenž nevidí nějaké velké problémy s tím, aby se soutěž odjela: "Jedeme tak, jak bylo naplánováno. Už několik dní pracujeme na tom, abychom se pokusili vyřešit situaci a jsme pozitivně naladěni. Všichni, týmy, FIA, organizátor soutěže i promotér jsou odhodláni k tomu, aby se soutěž uskutečnila." Pokud jde o Ogierovu kritiku, tvrdí Mahonen, že i FIA zajímá otázka bezpečnosti. "Jistě, nasloucháme jezdcům a nakonec je to vše o bezpečnosti. Je to jeho názor a chápu jej, ale zapomíná na to, že i jeho tým stojí za rozhodnutím aby se soutěž konala, "říká Jarmo Mahonen a dodává, že situaci pozorně monitorují a jsou schopní reagovat na změny situace, "pokud by se počasí zhoršilo, uvidíme co se stane a sedneme si abychom učinili jiné rozhodnutí. Ale zatím to vypadá dobře."

twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter