Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
10. 2. 2016 19:01 - 4974× - comment 13

Zápisky ze seznamovaček

V pondělí se rozhodlo, že Švédská rally nebude následovat vzoru Rally Liepaja, neodvolá své konání a pojede se v lehce osekané podobě. Paradoxně pouhých několik hodin poté, co kvůli teplému počasí hrozilo, že se soutěž odvolá, začalo na některých testech sněžit a také předpověď počasí se stala více optimistickou. Ta nyní až do neděle slibuje, s výjimkou zítřejšího odpoledne, mrazy a díky serveru wrc.com se nyní pojďme podívat, jak to dnes na jednotlivých zkouškách vypadalo.

Röjden RZ3/RZ8

V pátek jsou v plánu dva průjezdy a na jedné z nejsevernějších zkoušek, které má soutěž v harmonogramu jsou podmínky docela zimní, cestu pokrývá slušná vrstva sněhu a ledu. Jedná se zde o jednu z mezinárodních RZ, protože test začíná ve Švédsku, projíždí Norskem a končí se opět ve Švédsku. Obrázek níže zobrazuje místo 10 kilometrů od startu, kde soutěžní vozy opustí lesní sekci a jedou otevřenější krajinou.

Svullrya RZ4/RZ7

Další zástupce norských zkoušek Švédské rally, fotografie pochází ze 4. kilometru rychlostky. Sice ji pokrývá sníh, ten je však mokrý a rozbředlý, naštěstí se pod ním skrývá vrstva uhlazeného ledu, který slibuje zajímavé chvíle, protože bylo shledáno problematickým na něm pouze stát, natožpak závodit. Druhá fotka pak ukazuje křižovatku a rozdíl mezi stavem veřejných cest a soukromých lesních cest.

Fredriksberg RZ10

V sobotu se testo test nakonec pojede jen jedenkrát jako RZ10 a na rozdíl od RZ Röjden zde mluvíme o jedné z nejjižnějších zkoušek soutěže. Snímek pochází z místa vzdáleného 1,8 km od startu, kde ve středu zůstával povrch pokrytý ledem. V jiných částech testu led zmizel a vystoupil šotolinový podklad, který je místy zamrzlý a místy naopak rozbředlý v bláto.

Vargåsen RZ12/RZ16

V tomto případě není sněhová nadílka příliš rozsáhlá, ale zkoušku pokrývá alespoň led, který dosahuje různé kvality. Místy je šotolinový podklad zkoušky zcela zmrzlý, v jiných částech je svrchní vrstva roztátá do šotoliny a leží na zmrzlém podkladu. První obrázek pochází z 8. kilometru zkoušky, kde bude umístěna kamera WRC TV, druhou fotku by téměř nebylo potřeba popisovat, ale pro jistotu uveďme, že se jedná o Colin´s Crest, nacházející se na 12,8 km testu.

Všechny fotografie jsou převzaty ze serveru wrc.com.

Témata: Rally Sweden
twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter