Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
11. 2. 2016 11:59 - 5822× - comment 14

Autoklub ČR se vyjádřil k průběhu kauzy Lopeník

V sídle Autoklubu ČR v Praze v Opletalově ulici se ve čtvrtek uskutečnila tisková konference k bezpečnosti na rally. Představitelé Autoklubu ČR, FAS a Svazu rally se vyjádřili i ke stále probíhající kauze Lopeník.

Generální sekretář FAS AČR, Adam Eliáš – Je to velká tragédie, musíme ale věci pojmenovat správnými jmény. Aktuálně narážíme na problémy při povolování rally u obcí, kudy má soutěž vést. Bohužel, celý průběh kauzy se velmi negativně projevil i na životě a podnikání organizátora Rally Show Uherský Brod pana Bujáčka a zastavil rozvoj nadějného závodníka Martina Bujáčka. Došli jsme k názoru, že vše že strany pořadatele bylo vše v pořádku a dle řádů a to včetně činnosti bezpečnostního delegáta, který trať před zahájením rychlostní zkoušky předpisově projel a zkontroloval. Byla ověřena i správná pozice traťového komisaře, na jehož pozici následně k nehodě došlo. Ze záznamů onboard kamer je patrné, že traťový komisař v průběhu RZ změnil místo z pravé na levou stranu vozovky a následně se u něj objevují i osoby, které byly následně účastníky nehody, kdy vůz se startovním číslem 27 opustil trať. Nešlo o selhání systému, byla to chyba jednotlivce. Školení traťového komisaře bylo dostatečně a proběhlo správným způsobem. Náš sport je nebezpečný, ale snažíme se riziko minimalizovat. Rádi bychom vyzvali veřejnost, aby se zdržela negativních komentářů předčasně, před rozhodnutím soudu. Soudní řízení stále probíhá.

Předseda Svazu rally,Tomáš Kunc: Rok 2015 proběhl bez mimořádných událostí, za což patří dík všem zúčastněným. Připravili jsme aktualizovaný bezpečnostní manuál pro rok 2016. Bezpečnost je pro nás důležitá. Spouštíme kampaň s TOP rally jezdci, kteří vystupují ve video klipech. Na přípravě řádů s námi spolupracují i pořadatelé. Bezpečnost rally je pro nás na prvním místě.

Témata: Autoklub ČR
twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter