Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
29. 2. 2016 10:17 - 9774× - comment 34

Nová výzva pro Seba Loeba se jmenuje rallycross

Jak se dnes ukázalo, Dakar a cross-country podniky devítinásobnému mistru světa v rally Sébastienu Loebovi, s nadsázkou řečeno, nestačí a jezdec oznámil, že letos absolvuje kompletní rallycrossové mistrovství světa s týmem Peugeot Hansen Academy. Francouz tak bude parťákem 21 letého Timmy Hansena, který je synem rallycrossové legendy Kennetha Hansena, jenž se stal 14 šampionem své disciplíny. Pro Seba bude připraven speciál Peugeot 208 WRX Supercar, který loni Timmyho dovezl k druhé příčce v šampionátu a jediným, na koho mladý Švéd nestačil byl Petter Solberg. Ten pojede i letos, což znamená, že se na rallycrossových tratích setkají nedávní soupeři z WRC, jelikož Solberg byl posledním mistrem světa před Francouzovou érou a Mr. Hollywood se tak pořádně zapotí při pokusu o zisk třetího titulu v řadě.


Foto: Red Bull Content Pool

Pro Seba Loeba nepůjde o první zkušenost s disciplínou, protože Francouz se v roce 2012 ukázal v Los Angeles s Citroenem DS3 od Hansenů v závodě šampionátu Global RallyCross Championship a vyhrál. Teď jej však čeká celá sezóna, která startuje 15. dubna v Portugalsku. "Možností premiérově se účastnit MS v rallycrossu jsem nadšený. V průběhu let jsem měl to štěstí se účastnit mnoha zajímavých závodů, ale rallycross – se svou nespoutanou silou a konkurenceschopností Peugeotu 208 WRX spolu s intenzivní povahou závodění – to bude něco výjimečného. Auto a strategie v tomto typu závodění bude pro mě něčím úplně novým, takže se toho mám hodně co učit, ale doufám, že brzy dokáži být konkurenceschopným," říká ke své nové závodnické kapitole Seb Loeb.

Jak se nechal slyšet šéf týmu Kenneth Hansen, tím, že sestavu posílí právě Seb Loeb, bude švédský tým ještě silnějším. "Minulý rok v sestavě s Timmy Hansenem a Davy Jeanneym se ukázalo, že máme v šampionátu potenciál. Tím, že přidáme ještě Sébastiene Loeba budeme ještě silnější. Rallycross je jedna z nejtěžších disciplín, není zde prostor na chybu. Loeb má neuvěřitelnou schopnost se přizpůsobit a nemám nejmenších pochyb o tom, že bude tvrdým soupeřem."


Foto: Red Bull Content Pool

S letošní sestavou, kdy dvojici Hansen a Jeanney posílí právě Loeb nebude mít tým, jenž nově nese název Peugeot Hansen Academy menšího cíle, než vybojovat jak jezdecký, tak týmový titul. "K Sébastienu Loebovi jsem vzhlížel celý můj život, dokonce jsem si od něj jednou při setkání vyžádal podpis. Takže když s ním teď budu spolupracovat, jde o splněný sen. Stále se toho mám hodně co učit a dostávat od něj rady bude úžasné. A jsem si jistý, že on se zase může ode mě naučit hodně o specifikách rallycrossu. To je, doufám, cesta, jak můžeme tým posunout kupředu, překonávat nové hranice a pomáhat si navzájem růst," říká ke svému novému parťákovi Timmy Hansen.

twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter