Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
5. 3. 2016 15:00 - 3365× - comment 6

Thierry si pátek dlouho neužil

Jestliže v Monte Carlu zahájil Thierry Neuville sezónu poměrně dobře – bral třetí místo, tak ve Švédsku zůstal po technických problémech a velké ztrátě bez bodu. Podobný scénář pak pro Belgičana nabrala i Mexická rally, kde sice zvládl dobře úvodní superspeciálky, ale na prvním klasickém testu přišel 13 kilometrů před koncem 54 km dlouhého testu El Chocolate náraz do sloupku a konec. Ten byl o to smutnější, že po RZ3 držel Neuville druhé místo a v osudné zkoušce zajížděl na splitech druhé nejrychlejší časy hned po Latvalovi. Tím byl pátek ukončen a Belgičanovi nezbylo než putovat do rally2 a v sobotu se vrátit.


Foto: www.bestofrallylive.com

"Po horizontu ve velmi rychlé pasáži mi utekl zadek a v následující úzké zatáčce jsem musel poslat auto bokem. Levou přední částí auta jsem trefil nějakou tyčku a zlomil rameno zavěšení," vysvětluje mexický páteční konec Neuville a pokračuje, "v autě jsme neměli potřebný díl a pak jsme ztratili příliš mnoho času, abychom mohli pokračovat. Je to smůla, protože do té doby se nám dařilo výborně. Moc jsem na to netlačil, jel jsem na pohodu. Nemám tušení, co se přesně stalo. Možná jsem byl trošičku mimo stopu."

O rozsahu poškození vozu nejlépe svědčí fakt, že poté, co byl Thierrymu Neuvillovi doručen potřebný díl, tak s autem po opravě dojel vlastními silami do servisu. Proto asi nikoho nepřekvapí, než se dnes belgické duo vrátí do soutěže v rally2 s cílem zabojovat v neděli o body. "Je to dlouhá, těžká rally a stát se může cokoliv, což jsme ostatně viděli i dnes. Budeme pokračovat v tvrdé práci, abychom viděli, co ještě dokážeme zachránit i přes časovou penalizaci, kterou jsme dostali," je do zbytku soutěže odhodlaně naladěn Thierry Neuville.

twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter