Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
10. 3. 2016 20:49 - 3210× - comment 17

J-M Latvala: V šampionátu ještě není nic rozhodnuto

Po Rallye Monte Carlo a Švédské rally to vypadalo, že jakékoliv naděje Jari-Mati Latvaly na zisk titulu v letošním roce jsou ztraceny. Avšak po vítězství v Mexické rally si Finský pilot věří a porážku Sébastien Ogiera nevidí nereálně. Svou úvahu rodák z Töysä zakládá na tom, že minimálně ještě v Argentině a Portugalsku, což jsou oba šotolinové podniky, bude mít před Francouzem výhodu pozdější startovní pozice a při opakování mexického scénáře by se současný rozestup 50 bodů mezi oběma jezdci mohl o něco zmenšit.

V Mexiku si totiž Jari-Mati Latvala sice připsal body za vítězství, ale na PowerStage jej Sébastien Ogier porazil a rozdíl mezi oběma jezdci se tak snížil jen o šest bodů. Fin je nyní šestý, což znamená, že v Argentině jej před ním pojede pět aut, které mu budou opět čistit trať. "Startovní pozice bude pořád dobrá," řekl serveru autosport.com Jari-Mati a zamýšlí se nad možnými scénáři souboje se Sebem, "což znamená, že budeme moci na Seba vyvinout další tlak a držet jej pod ním. Ale musíme pokračovat ve vítězení. Šampionát není u konce, to rozhodně ne."

"V Mexiku jsme museli bodovat a to jsme udělali, teď si musím tento trend udržet. Jistě, bude to chvíli trvat, pokud bude Seb brát body za druhá místa, ale teď jdeme správným směrem," neskládá zbraně Jari-Mati Latvala, avšak uznává, že kdyby se mu Mexická rally nepovedla v podobném duchu jak ji odjel, tak by to byl konec všech nadějí. "Měl jsem velmi nesnadný vstup do sezóny a před Mexickou rally jsem měl docela obavy. Když nedokážu bodovat, tak je těžké se dostat zpět do boje. Věděl jsem, že startovní pozice mi trochu pomůže, ale také toho musíte být schopní využít. V hlavě mám uloženo, jak moc dobrý je Seb jezdec a vím, se mu moc se mu dařilo v posledních dvou letech, zejména když tady dokázal loni vyhrát i z pozice prvního jezdce na trati," zamýšlí se dále finský pilot nad nedávno skončenou Mexickou rally a tím, co jí předcházelo.

Jari-Mati Latvala pak věří, že jeho mexické vítězství ukáže, že je schopný vyhrávat i na náročných a obtížných soutěžích, jako je právě ta severoamerická. "Vyhrál jsem v soutěžích jako je Finsko a tak podobně, ale tahle rally je jiná. Vítězství v soutěži jako je tahle, která je něco na způsob rally Acropolis, kde nejde o jízdu naplno po celou dobu, to mi dodává další sebedůvěru," uzavírá odhodlaný Jari-Mati Latvala. Šanci převést svá slova v činy pak bude mít šanci za šest týdnů, kdy Argentinská rally startuje.

twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter