Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
17. 3. 2016 20:10 - 2520× - comment 2

Alex Lukyanuk začal ME vítězně, teď hledá sponzory

Ruský jezdec Alexey Lukyanuk byl při Rally Islas Canarias třetím jezdcem, který se probojoval v průběžném pořadí v rámci ME do čela a byl nakonec tím, který se v cíli radoval nejvíce. Ale je nutno dodat, že cesta k vítězství nebyla nejpřímější. V pátek se ruskému jezdci nepovedlo ideálně zvolit pneumatiky a den dojížděl na kompletně sjetých pláštích a na v tu dobu vedoucího Kajetana Kajetanowicze ztrácel 22 sekund. V sobotu mu naopak volba obutí vycházela dobře, což se nedalo říct o jeho polském soupeři, který špatnou volbou prohospodařil celý svůj náskok a Lukyanuk si díky tomu dokázal vybudovat půlminutu k dobru, kterou si udržel až do cíle, kde se radoval v vítězství v evropské klasifikaci a z největšího bodového přídělu.

"Neočekávali jsme, že bychom tady mohli zvítězit a bylo pro nás velkým překvapením, když jsme zjistili, že jsme ve vedení. V pátek jsme udělali pár chyb při volbě pneumatik. Se soutěží jsme neměli žádné předchozí zkušenosti a asfalt je tady docela specifický," vrací se k průběhu Rally Islas Canarias Alexey Lukyanuk a pokračuje, "bylo těžké se dostat do správného tempa, ale nakonec se nám to povedlo a chyby, které jsme udělali v úvodu soutěže nás učinily chytřejšími v jejím závěru. Možná, že jsme nebyli nejrychlejší, ale dobře jsme pracovali s gumama a vše pro nás dopadlo dobře. Z tohoto vítězství i průběžného vedení v šampionátu mám velkou radost."

Ale ne vše je v této chvíli pro Alexe Lukyanuka ideální. Pilot zatím nemá zajištěný budget na účast v celém Mistrovství Evropy, ale výsledek z Kanárský ostrovů jej motivuje k ještě usilovnějšímu hledání dalších partnerů, kteří by jeho tažení kontinentálním šampionátem podpořili. "Je jasné, že budu naplno pracovat na tom, abych našel další sponzory. Máme některé výborné a věrné sponzory, ale potřebujeme více, protože děláme nákladný sport. Účast v evropském šampionátu nám dává dobrou pozici, takže to všechny motivuje. Doufejme, že se mi podaří najít nějaký ten budget k tomu, abych mohl odjet víc soutěží a uvidíme, co se bude dít," uzavírá Aleyey Lukyanuk. Dle přihlášek to vypadá, že minimálně na druhém podniku ERC – Circuit of Ireland chybět nebude, protože pořadatelé potvrdili přijetí jeho přihlášky.

twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter