Invelt
reklama reklama reklama
reklama
reklama reklama
11. 1. 2017 18:40 - 9022× - comment 19

Volkswagen stále řeší soukromá Pola WRC 2017

Po oznámení konce Volkswagenu v MS se začaly objevovat různé informace, co s hotovými a téměř homologovanými Poly GTi WRC bude. Nasazení soukromníkům nebylo vyloučeno a asi nejvážněji na tomto projektu pracoval katarský jezdec Nasser Al-Attiyah, jenž s pomocí financí arabského státu a nápojového gigantu RedBull, chtěl Pola do MS nasadit. Avšak nezadařilo se a projekt byl oficiálně odložen na rok 2018. Jak dnes informuje server autosport.com, všem nadějím na letošní spatření Pol WRC na tratích MS ještě není konec, protože dle slov šéfa Volkswagen motorsportu Svena Smeetse nadále probíhají jednání s FIA a potenciálními investory nasazení vozů.


Foto: planetemarcus.com

Podle belgického manažera by místem, kde se mohou Pola poprvé ukázat, mohla být dubnová Tour de Corse, dříve to nevyjde. "S FIA diskutujeme o výjimce při homologaci. Něco takového se nikdy dříve neřešilo, takže je jasné, že budeme potřebovat nějakou výjimku k nasazení auta," říká Sven Smeets na adresu pravidla, že vozy WRC 2017 musejí odjet všechny soutěže MS a být nasazovány továrními týmy. Dále pak dodává, že Al-Attiyah a Katar jsou mimo hru: "Mohu vám říct a potvrdit, že s Katarem už jednání nevedeme. Tohle pomůže ukončit některé ze spekulací. Jednáme s jinými lidmi a je zde zájem na tom, aby se nasazení vozů povedlo. Teď ale potřebujeme především vyřešit věci s FIA."

Podle informací britského magazínu jsou jak FIA, tak promotér MS nakloněni tomu, aby se mohla Pola GTi WRC v MS letos ukázat, ale k realizaci bude potřeba ještě jednomyslného souhlasu ostatních továrních týmů. Jak je už zřejmé z přihlášek na Švédskou rally, tak ani druhý podnik sezóny nová Pola neuvidí, realizovat jejich nasazení by teoreticky šlo již při Mexické rally, ale Sven Smeets přiznává, že Volkswagen nijak na nasazení vozů spěchat nebude. "Teď pracujeme s vlastním časovým harmonogramem. Pokud to bude znamenat, že musíme vynechat další soutěž, abychom se ujistili, že všichni budou spokojení, tak prostě počkáme. Pro mě je teď nejdůležitějším krokem dostat auto skrze homologační proces," uzavírá Sven Smeets.

Témata: Volkswagen
twitter fbpdf

eWRC.cz
nezávislý internetový portál o rally
redakce@ewrc.cz © 1999-2015 eWRC.cz
RSS Facebook Twitter