Juho Hänninen zná svůj program na rok 2009

Juho Hänninen zveřejnil na svých internetových stránkách kalendář soutěží na letošní rok, kterých se hodlá zúčastnit.

Juho Hänninen zveřejnil na svých internetových stránkách kalendář soutěží na letošní rok, kterých se hodlá zúčastnit. Druhým startem Fina s vozem Škoda Fabia S2000 bude Sata Rally Açores (Azorské ostrovy), která je na programu od 7. do 9. května jako 4. díl série Intercontinental Rally Challenge.

Vynechává zcela zámořské podniky – Rally Internacional de Curitiba v Brazílii, Safari Rally (africký závod ještě stále není potvrzený v šampionátu IRC) a Rally Japan. Nepřijede ani do Belgie na Ypres Westhoek Rally. Zbylé podniky IRC, tzn. Sata Rally Açores, Rally Russia, Rali Vinho Madeira, Barum Rally Zlín, Rally Principe de Asturias, Rally Sanremo a RAC MSA Rally of Scotland, by měl Juho absolvovat. V sérii IRC se pro konečné hodnocení boduje sedmi nejlepšími výsledky. Po nulovém zisku z Monte Carla tak zbývá Hänninenovi ještě stále šance na body ze všech absolvovaných soutěží. Musí však již vždy dokončit do osmého místa.


Ve větším rozlišení: zde

Juho Hänninen komentuje i svoji nehodu, při které měl obuty pneumatiky BFG s hrotem, přičemž uprostřed gumy byla prořezaná drážka a na krajích byla pneumatika také prořezaná. Dobře je to vidět na fotce od Petra Sagnera. A teď již tedy Juho: "Před startem, když naši ledoví špióni projížděli RZ, bylo nasněženo a stále sněžilo. Když ovšem zkouška začala, tak se sníh změnil na déšť a na silnici bylo moc mokro. Gumy nás nepodržely a provedli jsme dva kotrmelce přes střechu a zastavili se o strom. Soutěž jsme sice nedokončili, ale velmi jsme se poučili." Juho Hänninen nezapomíná ani pochválit auto, resp. jeho výrobce: "Škoda udělala mnoho dobré práce na novém voze a ta se odráží ve výsledkách. Na další soutěži bude lépe."

Škoda Motorsport nicméně svůj plán startů ještě nezveřejnila. Otázkou tedy je, zda-li bude stejný jako ten, který Hänninen zveřejnil na svých stránkách nebo se dočkáme i startů Škody v Jižní Americe, Africe, Asii či v Belgii.

Komentářů celkem: 24
27. 1. 2009 20:52
0 0
Alex: Já myslím,že mu chybí celý prostřední pruh vzorku.
27. 1. 2009 21:02
0 0
Už aby bylo léto a BRsmajlík
27. 1. 2009 21:04
0 0
Alex: Podle mě má, jak píše Baiardo, odřezaný středový pruh vzorku a k tomu ještě každý lichý špalek na bocích běhounu.

Neprořezaná:
http://www.ewrc.cz/images/2009/irc/monte-carlo/sa_p_133_atmosfera_8.jpg

Prořezaná na hodně sněhu, tak jak to je na Hänninenově autě:
http://www.rally-mania.cz/fotogalerie/481-4978aa37d419a.jpg

Sagiho fotku máš v galerii ve větším, tak koukni smajlík
http://www.ewrc.cz/images/2009/irc/monte-carlo/sa_a_271_hanninen_5.jpg
27. 1. 2009 21:22
0 0
Koukám, že jsem opsal, co v článku už je... Promiň Mae smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!