První vítězství pro Sandella, první pro Fabii S2000

Patrik Sandell si připsal první vítězství v PWRC, vůz kategorie S2000 taktéž první v PWRC, Fabia S2000 první vůbec…

Patrik Sandell si připsal první vítězství v PWRC, vůz kategorie S2000 taktéž první v PWRC, Fabia S2000 první vůbec…

Vozy kategorie S2000 se zatím v PWRC příliš neobjevovaly. Na stupních vítězů se loni objevily jen dvakrát a pokaždé to byl Patrik Sandell s Peugeotem 207 S2000. Ve Švédsku dojel třetí, v Turecku dokonce druhý. První vítězství ale přišlo až v jeho sedmém startu mezi PWRC a prvním s novou Fabií S2000.

Do dnešního dne nastupoval Sandell s pohodlným náskokem dvou minut na druhého Brynildsena. V první sekci jel až moc volně a o polovinu náskoku přišel, ve druhé ale zrychlil a vzal Brynildsenovi veškeré naděje na prvenství. Závod vedl od začátku až do konce a vyhrál celkem 8 rychlostních zkoušek.

Není proto divu, že v cíli zářil štěstím. "Když jsem v roce 2006 vyhrál JWRC, byl to pro mě velký okamžik. Dnešek ale jeden z nejkrásnějších dnů mé kariéry. Moje první vítězství v PWRC, a to s novým vozem a novým týmem, prostě nemohlo to dopadnout lépe. Děkuji celému týmu. Vznáším se v oblacích…"

Vedoucí týmu Raimund Baumschlager samozřejmě slavil s ním. "Je to pro mě i pro tým velký den, začali jsme sezónu výhrou při premiéře vozu Škoda Fabia S2000. Gratuluji celému týmu a hlavně Patrikovi, který předvedl mimořádný výkon."

Komentářů celkem: 22
17. 2. 2009 06:56
0 0
Za co by měli děkovat? Za to že udělali svojí práci (vyrobili auto)? Za to, že jim ho prodali? A proč by to jinak asi vyráběli? BRR ani RB nejsou tovární tým. Kopeský s Háňou děkovat musí, ale Sandell musí děkovat sponzorovi, ne škodovce.
17. 2. 2009 09:40
0 0
K+K+K: BRR jezdí s tovární podporou ! Všimnul sis registrační značky?
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!