Obhájit své tituly bude pro Karla Pohnera těžké

Rallysprintová sezona byla o víkendu zahájena na překrásných tratích Rally Lužické hory.

Rallysprintová sezona byla o víkendu zahájena na překrásných tratích Rally Lužické hory. Itinerář si převzalo 128 posádek, což je výsledkem stálého přechodu posádek z „velkého“ do spritového šampionátu, který nabízí vyrovnané boje. Posádka v barvách AKCESPORT.cz, Karel Pohner a Jan Husák ,v loňském roce 2008 obhájila svůj mistrovský titul z roku 2007 a nastoupila do nové sezóny opět se svoji Hondou Civic Type-R. Tři nové vozy specifikace R3 pilotované zkušenými posádkami vyděsili týmy se staršími „Ačky “ již před startem soutěže.

Královéhradecká posádka si pro své letošní testování a trénink vybrala až první rychlostní zkoušku. Svezení v závodní Hondě po osmi měsících, spolu s „prodáním“ rozbitého šotolinového úseku kvůli nízkému výfuku a opotřebení předních brzd stálo posádku v 1. RZ téměř minutu. Hůře dopadl jen domácí jezdec a shodou okolností organizátor této soutěže Jan Halala, který musel kvůli porouchané spojce ze závodu odstoupit. „Kromě problémů z brzdami v prvním kole jelo auto skvěle. Motor vyladěný Danem Trnkou a nový stálý převod daly naši Hondě maximální dravost a chuť jet,“ říká Karel Pohner.

Chuť dostala i posádka Akcesport.cz a postupně se prokousala pořadím „R trojek“ až na druhou pozici. Na první posádku Brynda – Ernst však ztrácela několik vteřinek i v těch nejpovedenějších zkouškách. „Soupeři si svá Clia teprve osahávali a držet s nimi krok i v budoucnu bude asi těžké. Ani tento rok nemáme finance na absolvování všech soutěží a tak si budeme užívat jen vybrané podniky,“ komentoval svoji budoucnost Karel Pohner.

Karel Pohner a Jan Husák – Honda Civic TypeR

Třída A do 2000 ccm – 2. místo
Skupina A celkově – 4. místo
MČR – absolutně – 26. místo
Lausitz Cup – absolutně – 5. místo

Komentářů celkem: 1
6. 5. 2009 14:10
0 0
Go Karel GOGOGO!!!smajlíksmajlíksmajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!