Vyhodnocení 2. kola Pospa čtenářské fotosoutěže

Vyhodnocení nejlepších tří snímků z Rally Šumava.

Druhé, šumavské kolo se po tragické Valašské rally stalo skutečným úvodním kolem naší čtenářské fotosoutěže. A hned na začátku jste nastavili pomyslnou laťku velmi vysoko. Stačí si projít 20 nominovaných fotografií a uděláte si velmi dobrý obrázek.

Nominované snímky tohoto kola:
7794, 7808, 7809, 7811, 7819, 7821, 7828, 7834, 7835, 7836, 7837, 7842, 7847, 7860, 7861, 7862, 7863, 7868, 7869, 7936

Jako nejlepší vyhodnotila naše porota fotografii Petra Bači, který v nejlepší trojce není žádným nováčkem. Jeho fotografie je dynamická a má velmi příjemné barvy.


1. místo – Petr Bača, originál zde

Velmi hravý a povedený snímek nám zaslal Jan Piechaczek a vysloužil si tak druhé místo.


2. místo – Jan Piechaczek, originál zde

Třetí místo patří Tomáši Krčmovi za Hozákův průjezd 'na hraně'.


3. místo – Tomáš Krčma, originál zde

Autorům prvních tří fotografií gratulujeme a autora nejlepšího snímku, Petra Baču, prosíme o kontakt pro zaslání výhry, kterou je DVD od Pospa rally teamu. Všechny tři snímky samozřejmě postupují do finálního kola o fotografii roku, kterou budete vybírat vy, naši čtenáři.

Komentářů celkem: 70
13. 5. 2009 14:49
0 0
Pokud nemel vestu a stal kde mohl tak v cem je problem? Nebyl jsem tam a to misto neznam.
13. 5. 2009 15:40
0 0
Já tedy na obhajobu soutěže musím říct, že jsem už jednou s kompaktem vyhrál. Takže fér to je.
13. 5. 2009 16:02
0 0
Ono jde spíš o to kdo se zúčastňuje. To že se používá profitechnika bylo bráno s tím, kdo s tím fotí. Pokud si člověk dělá fotky pro sebe nebo fotí pro někoho je dost rozdíl a je úplně jedno podle mě, jestli na tu soutěž měl nebo neměl vestu. Podle bodu 3. má jít o amatéra, to by asi měl být člověk, který z toho nemá žádný prospěch a to u poskytovatelů fotek teda moc nevím. A je jedno jestli právě na tu soutěž zrovna akreditovaný byl či nikoliv.
13. 5. 2009 17:33
0 0
Gill: Můžeš být konkrétnější?.. Snad nechceš někomu zazlívat, že na rally chodí s foťákem nějaký ten pátek a tudíž už má nějaké zkušenosti, zatímco někdo přišel se svým rodinným kompaktem prvně a jen si to zkusil. smajlík
13. 5. 2009 18:08
0 0
Zakaz vesty ma jiny duvod nez aby se nezucastnovali zkuseni fotografove. Ten zakaz je z toho duvodu, aby meli vsichni soutezici stejne podminky pri vyberu mista k foceni.
13. 5. 2009 21:27
0 0
šmik: Nějaké zkušenosti smajlík Konkrétně si vyhledej infa o fotografech, to zvládneš vyhledavačem. Podle mě, kdo má vestu, fotí pro nějaká média (jinak není důvod, aby vestu měl...pravda je sice jiná, ale to je jiný problém) a i když ji třeba na ten závod nemá už to prostě není čistej amatér.
Norri: POUZE PŘÍKLAD!!! To se taky můžou účastníci porovnávat podle tvého příspěvku jednou třeba i s Petrem Luskem, když zrovna nebude mít vestu, o němž vědí, že na jeho fotky nemaj.
smajlík
13. 5. 2009 22:56
0 0
Takze kdyz budes na RZ stat vedle Petra Luska a budete oba fotit a on se zmini ze ty fotky posle do souteze, tak ty je tam neposles? Proc? V cem ma on vyhodu krome toho ze umi? To si tolik neveris? Mas strach z konfrontace?
13. 5. 2009 23:45
0 0
Gill: Nic ve zlém, ale pokud žiješ v nějaké zášti, tak ti od toho assi nepomůžu smajlík... Ptal jsem se na konkrétní případy, resp. na konkrétní lidi, u kterých si to myslíš, tys neodpověděl... To pak můžeme začít řešit trochu absurdní otázku toho, do kdy je člověk amatérem a kdy už ne... Nebo snad chceš odsuzovat člověka, který prochází fotografickým vývojem prostě proto, že ho to baví a teď, díky tomu, dělá lepší záběry než před rokem / dvěma/ stopadesáti (otázka vesty je irelevantní)?.. Já si myslel, že v soutěži to funguje alá "...tamten je lepší, tak se budu snažit, ať jsem lepší než on..." a ne "...tamten se umístil lépe, takže fuj a pryč s ním, páč asi něco umí..."...
14. 5. 2009 07:19
0 0
Já se ptal s ohledem na pravidla. Tyhle odpovědi mi stačí. O zášť žádnou nejde já se soutěže zúčastnil myslím jen 3x za celou dobu. Jen mě překvapilo, že i profesionál může soutěžit (otázka, v čem má výhodu profesionál mi přijde vtipná). Nejde o strach z konfrontace či nějakou zášť, jen mě to zaujalo s pohledem na známá jména.
šmik: Podle mě není amatér, kdo fotí pro média, dále třeba kdo vydal knihu s fotografiemi, kdo fotí za úplatu. I kdyby ten člověk dejme tomu fotil svatby na zakázku a pak vyjel jednou na rally bez zkušeností, tak to není amatér. To co popisuješ Ty je něco úplně jinýho. Tady vůbec nejde o to, jestli člověk fotí X let a má super techniku. Otázka vesty mi vůbec irelevantní nepřijde, jak jsem psal, ten člověk pro někoho fotí a to asi ne zdarma..., i když co já vím, jak to v té rally chodí - v rally se dostane k PRESSFOTO vestě i člověk s foťákem za 3 000 kčsmajlík (viděno předloni na Bohemce).
14. 5. 2009 08:17
0 0
Gille, já nechápu, proč by do soutěže nemohl poslat fotky třeba i pan Lusk v momentě kdy nebude mít vestu a tedy ani výhodu při výběru místa. Aspoň já jsem tedy hluboce přesvědčen, že tato soutěž není o technické dokonalosti fotek, ale hlavně o kompozici.

Pochopitelně ta soutěž musí mít taky nějakou úroveň. Nemůžeš čekat, že nějaký Jožka z Trnavy bez vztahu k focení, který dojde do první zatáčky, stoupne si tam jak solný sloup a cvakne tři první auta, se tady umístí. Leda, že by chytl něco fakt extra např crash (to už tu nejmíň jednou taky bylo).

A navíc: Ukaž mi prstem na jednoho jediného fotografa v Česku, který se živí focením rally. To že někdo občas dostane pár stovek za fotky není přece žádná profesionalita. Já třeba fotím EVF kompaktem, který už má teď cenu taky možná ty 3000. Onehdá jsem posílal fotky jednomu vrchaři a dostal jsem za to 100,-Kč. Jsem už tedy profesionál nezpůsoilí k účasti v této soutěži?
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!