Do Krumlova přijede Jean-Joseph

Nebude sice závodit, ale zkontroluje českou premiéru značkového poháru Citroën.

Francouzský pilot z dalekého Martiniku se stal patronem všech národních seriálů Citroën Racing Trophy, který jak známo, se na naší půdě poprvé odehraje právě na Rallye Český Krumlov. Simon Jean-Joseph se přijede podívat, jak zdejší promotér Jipocar Racing ve spolupráci s Citroënem ČR, program připravili. Pro pořadatele soutěže to nic neznamená, organizace trofeje probíhá zcela autonomně.

Jak vyplývá z pohledu do seznamu přihlášených na krumlovskou soutěž, figurují v něm všichni účastníci trofeje. Mezi omluvenými je však posádka Jaroslav Vančík – František Rajnoha, o níž se spekulovalo, že rovněž startovní pole malých citroënů rozšíří. Všechna auta této kategorie k nám přibyla už v loňském roce s výjimkou vozu Antonína Matyse. Ten pro sebe a spolujezdce Aleše Vaněčka dovezl Citroën C2 R2 Max, pro něž je trofej vypsána, teprve nedávno. Postavili ho ve špičkové francouzské stáji PH Sport, která se podílí i na přípravě vozu například pro Sebastiena Loeba.

Všichni účastníci Citroën Racing Trophy CZ jedou samozřejmě také v běžné klasifikaci Rallye Český Krumlov ve skupině A a třídě A6. Pro Simona Jean-Josepha to bude teprve druhá česká soutěž, kterou navštíví, zatím byl jen ve Zlíně mezi startujícími na Barum Rally.

Komentářů celkem: 2
15. 5. 2009 16:35
0 0
super, už se těšímsmajlík
15. 5. 2009 21:42
0 0
skoda ze se prijede jen podivat a ne zavodit
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!