12. 1. 2004 00:00 − 2442× − 0

Chvojkovi hodnotí Jänner Rallye

Absolutním vítězstvím v RZ si ozdobili CHVOJKOVI letošní IQ – Jänner Rallye 2004

Absolutním vítězstvím v RZ si ozdobili CHVOJKOVI letošní IQ – Jänner Rallye 2004

Pro team Chvojka motorsport, byla letošní lednová Jänner Rallye ve znamení poznávání dosud nepoznaného, a to závodů na sněhu a ledu.

Milan a Hanka Chvojkovi ozdobili svoji účast na Jänner Rallye také absolutním vítězstvím na RZ 14, kde porazili všechny své konkurenty s vozy kategorie WRC a další vynikající jezdce v čele s Raimundem Baumschlagerem v té chvíli vedoucím pilotem absolutní klasifikace.


Foto: Dan Porazil

A hodnocení posádky?
Milan Chvojka: "Naše účast byla ve znamení sbírání zkušeností se závody na sněhu, na kterém jsem dosud nejel. Nedostatek zkušeností se sněhem se projevil i ve volbě pneumatik, když nikdo z nás nečekal, že bude nutné mít připraveny i velmi úzké pneumatiky s hřeby, známé spíše ze závodů mistrovství světa. Proto jsme měli připraveny pouze široké zimní pneumatiky s hřeby a další zimní pneu bez hřebů. Tento náš nedostatek nás od startu značně handicapovala a osoudila do role bojovníků o přežití na tratích pod sněhem, dalo by se to přirovnat jako bych hrál ping pong tenisovou raketou," říká Milan Chvojka a dodává: "Ovšem podle mého mínění, bylo vítězstvím pro každou posádku už jen samotné dojetí do cíle této velmi náročné rally. Přál bych si jet podobnou rally na asfaltu, protože zdejší tratě byly velmi pěkné a technické. Myslím, že pokud mi to čas a finanční prostředky v letošním roce dovolí, ještě se nějaké rakouské rally zúčastním."

Hanka Chvojková: "Byla jsem připravena, už po seznamovacích jízdách, na velmi náročnou soutěž. Od startu jsme se spíše klouzali, než-li závodili se soupeři. Soutěž se mi moc líbila, když výsledek nebyl nic moc. Snad jsme alespoň udělali radost divákům, když náš styl byl velmi rozevlátý a auto jsme po silnici opravdu stále vodili ze strany na stranu. "

Konečné 19. místo, se ztrátou 29:08,6 na Baumschlagera, v absolutní klasifikaci je pro team Chvojka Motosport ve zmíněné situaci a konkurenci celkem dobré. Ve skupině A/8 dosáhli na 11 místo.

Všem fanoušků, kterých bylo při nepříznivém počasí v okolí tratí lednové Jänner Rallye mnoho, děkujeme za podporu a přejeme hodně pěkných zážitků při dalších podnicích mistrovských podnicích v rally.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!