Legendy zase budou

Krumlovskou soutěž si bez Rally Legend už nedovedeme představit. Nyní už jsou na cestě k nám jejich noví účastníci z Velké Británie.

Přestože Rally Legendy nejsou skutečné závody, ale demonstrační jízdy zajímavých soutěžních vozidel minulosti, ukázal už první ročník před dvěma lety, že diváci na takové akce velmi dají. Protože pořadatelé z ÚAMK Rallye Český Krumlov a ČK motosport byli u nás první, kdo něco takového u nás předvedl, chtějí i letošním krizovém roce ukázat další vozidla.

Tentokrát budou hlavními hosty III. Rally Legend Show Český Krumlov hosté z britských ostrovů, které doplní známé Audi Quattro z Německa a několik domácích posádek. Britové přivezou pravé béčko Ford RS200 v továrním provedení Ford Motorsport a legendární Lancii 037 Rally, tentokrát v provedení Safari Rally. Bohužel i na Brity dolehla letošní krize, takže původní plánovaná equipa bude jen poloviční.

Hlavní dění programu Rally Legend se odehraje na výstavišti v Českých Budějovicích, ale účastníci se projedou i po klasických rychlostních zkouškách. Účelem není jízda na čas, ale předvedení těchto vozů široké veřejnosti. Také jde o poměrně složitou a letitou techniku, takže se dají očekávat i technické problémy posádek.

Doporučit k návštěvě můžeme zvláště Výstaviště České Budějovice, kde se představí v jízdě i v servisu a nočním uzavřeném parkovišti uvnitř pavilonu Z. Celý program začne v pátek po patnácté hodině diváckou zkouškou, takže tyto skvosty odstartují celý soutěžní den 37. Rallye Český Krumlov. Účastníci legend také uzavřou pole startujících v divácké zkoušce poté, co ji absolvují současná auta i účastníci mistrovství historických automobilů. Další program je shodný s MČR historiků, z Českých Budějovic odjedou na rampu v Jelení zahradě v Českém Krumlově a bude je čekat průjezd klasickými zkouškami Přídolí a Kohout-Ján. A než se stačí současná auta vrátit podruhé do Českých Budějovic na svůj noční servis, zaparkují auta v uzavřeném parkovišti.

Podobný model je naplánován i na sobotu po jedenácté hodině, kdy legendy opět otevřou celý program divácké RZ na výstavišti v Českých Budějovicích. Pak auta v kondici absolvují rychlostní zkoušky Rožmitál a Slavkov v závěsu za historiky bojujícími o mistrovské body s dalším průjezdem testu na výstavišti. Na závěr je bude čekat druhý průjezd Rožmitálem a Slavkovem, před kterým se všichni účastníci ještě zastaví kolem patnácté hodiny v Kaplici na náměstí k pozdnímu obědu.

Průjezd rampou a slavnostní vyhlášení v Jelení zahradě bude již jen třešničkou na dortu III. Rally Legend Show Český Krumlov 2009.

Komentářů celkem: 1
20. 5. 2009 14:47
0 0
to je úžasná zpráva RS200 a 037 safarismajlík
a hezké budou i ostatní
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!