Vlastimil Resl - eWRC.cz
10. 7. 2009 17:33 − 2450× − 0

Michal Křemen: V Krkonoších chci zrychlit

Stejně jako na úvodních dvou sprintech sezóny splnil také na populární Kopné Michal Křemen svůj předem daný cíl.

Stejně jako na úvodních dvou sprintech sezóny splnil také na populární Kopné Michal Křemen svůj předem daný cíl a bohatší o mnoho cenných zkušeností dorazil na cílovou rampu. V Třebíči se vzhledem k avizované změně neobjeví, zato v Krkonoších hodlá startovat už s úmyslem atakovat příčky ve vyšších patrech absolutního pořadí.

Rallysprint Kopná je díky skvělé atmosféře a mimořádně obtížným rychlostním zkouškám považován mnohými soutěžáky a příznivci za vrchol sprinterské sezóny. Nejinak je tomu v Michalově případě. „Kopná byla předloni, ještě s hondou, moji druhou soutěží v životě. Tušil jsem, že nás čeká velmi technická a krásná rallye, na níž dokáží jen ti nejlepší soupeřit s domácími borci.“

S úvodní sekcí letošní Kopné nebyl mladoboleslavský pilot vůbec spokojen. „Já i můj nový spolujezdec Petr Motz jsme udělali několik chyb. Pramenily z nich dvě až tři krizové situace, při nichž mě opravdu zamrazilo v zádech. Od čtvrté erzety už však začala naše souhra fungovat mnohem lépe a i přes hodiny v prvním odbočení zádveřické vložky se dostavily mnohem příjemnější pocity z jízdy. Pětka – Májová – už byla naprosto v pohodě. Právě tato erzeta se mi přes několik hodně rychlých úseků líbí z celé soutěže nejvíce. Jede se většinou po uzoučkých silničkách mezi stromy a křovím, ale na rozdíl od Podhoranu není tak rozbitá. Právě na Podhoranu se nám podařilo vzhledem k vysoké nájezdové rychlosti roztočit v tomtéž místě, kde chyboval i Grzegorz Grzyb,“ hodnotí Michal svůj třetí letošní start.

Následující podnik – Třebíč – absolvuje dvacetiletý závodník pouze v roli diváka. „Rozhodli jsme se ukončit spolupráci s týmem Montrago bratří Mičánků a v nejbližších dnech nás čeká shánění jiného, konkurenceschopnějšího vozu. Rozhodně hodlám pokračovat ve třídě N4 a rád bych se v Krkonoších pokusil vedle sbírání zkušeností konečně dosáhnout také solidního výsledku,“ slibuje závěrem svého povídání Michal Křemen.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!