13. 9. 2009 19:03 − 2289× − 5

Admiral Rally Vyškov – medailisté hodnotí

Také po dojezdu šestého letošního rallysprintu jsme položili tradiční tři otázky jeho nejúspěšnějším účastníkům
Také po dojezdu šestého letošního rallysprintu jsme položili tradiční tři otázky jeho nejúspěšnějším účastníkům.
O své dojmy se s námi podělili Roman Odložilík, Jaroslav Orsák a Josef Peták.

Trojice otázek byla již tradiční.

1. Zhodnoť v krátkosti svůj výkon v soutěži?
2. Co se Ti podařilo dle plánu a co naopak nepodařilo?
3. Jak hodnotíš připravenost soutěže ze strany organizátorů?

Roman Odložilík – TRT Czech Rally Sport – Peugeot 207 S2000

1. S předvedeným výkonem jsem samozřejmě spokojený. Dali jsme si za cíl co jak nejrychleji do soutěže vstoupit a zkusit to hned od začátku. Podařila se nám také volba pneumatik. Na začátku jsme si dokázali vybudovat náskok, který jsme pak v průběhu soutěže udržovali. Díky tomu jsme nemuseli nijak extrémně riskovat a všechno proběhlo naprosto perfektně.

2. Musím říct, že například oproti Barumce všechno fungovalo skvělě a ani s autem nebyl nejmenší problém. My v autě jsme snad také fungovali docela slušně, takže tentokrát vyšlo všechno na 100 procent.

3. Myslím si, že soutěž byla velice pěkná a navíc mám Vyškov rád. Takže pořadatele musím pochválit. Snad jediné mínus bylo místo v prostoru startu a servisu, start mohl být situován trochu jinam. Ale celkově soutěž proběhla dobře, tratě byly pěkné, pořadatelé všechno zvládli bez zádrhelů i když letos znovu měli trochu smůlu na počasí. Takže myslím si, že organizátorům není co vytýkat.

Jaroslav Orsák – GPD Czech National Team – Škoda Fabia S2000

1. Myslím si, že docela dobrý. První sekci jsme začali opatrně, ale celkově si myslím, že výkon jsme podali vyrovnaný a jsem spokojený.

2. Nepovedla se nám volba pneumatik. Ta byla opravdu špatná a ztratili jsme tak spoustu času. Co se nám povedlo? Plán před soutěží byl dojet první, nebo druzí. To se nám povedlo, ale chtěli jsme bojovat o vítězství. Z toho boje nás vyřadil volnější začátek.
Na trati bylo vytaháno spoustu bláta a já jsem s tímto autem před soutěží na mokru nejel. Najezdil jsem jen asi 20 kilometrů po suchém asfaltu, takže jsem ani netušil, jak se bude chovat. Také jsem věděl, že auto o tomto víkendu jede další závody a nechtěl a vlastně ani nemohl jsem ho poškodit a tím zkomplikovat tento start.
Své udělala i chybná volba pneumatik. To nám zkomplikovalo druhou sekci. I když jsme se snažili, více to na těch pneumatikách nešlo.

3. Závod byl z mého pohledu celkově povedený. S ohledem na to, kolik měli pořadatelé času na přípravu, tak zaslouží pochvalu. Trochu si s námi pohrálo počasí, ale to pořadatelé ovlivnit nemohou. Nenašel jsem na této soutěži nic nepozitivního.

Josef Peták – Hroch Rally Team v AČR – Peugeot 207 S2000

1. Se svým výkonem jsem spokojený. Před startem jsem čekal jak se na mě promítne rána z Krkonoš a jak ovlivní můj výkon. Netušil jsem, zda budu soupeřům stíhat.
Naštěstí mě to nijak zásadně neovlivnilo a cítil jsem se dobře. Co se týká konkurence, tak kluci jeli velice dobře a bez chyb, takže jsem spokojený.

2. My jsme si před závodem žáden úkol nedali. Měli jsme jen přání a to, aby dojelo auto až do cíle. A tady musím znovu poděkovat mechanikům, za jejich obětavost a práci, protože jejich nasazení poslední 3 týdny bylo obrovské. Takže podařilo se hlavně to, že mechanikům dojelo kompletně nově sestavené auto bez potíží až do cíle.
To je největší klad. Zápory jsem nenašel.

3. Tady bych smekl klobouk dolů před pořadatelským sborem. Co jsem viděl, tak jsem neshledal nic špatně. Byla sice trochu improvizace se servisní zónou, ale když přihlédneme k faktu, za jakou dobu ten závod dokázali dát do chodu, tak to bylo hodně dobré.
Tratě byly standardně známé z loňska a k těm výhrady nemám, diváci nikde nevhodně nestáli… Já prostě nevidím nic špatně.

Komentářů celkem: 5
14. 9. 2009 09:01
0 0
Ještě,že hodnocení nedává Karel Trněný.Na rampě hodnotil Vyškov negativně.Nějaká pochvala pořadatelům za rychlé uspořádání podniku žádná..Zase byl kyselý...
14. 9. 2009 09:39
0 0
Objektivně vzato – od jezdců bych žádnou pochvalu za rychlé uspořádání podniku ani nečekal – těm by mělo jít v prvé řadě o to, aby byl podnik nachystaný co nejlíp, a ne ve stresu.
14. 9. 2009 09:42
0 0
Já bych Karlovo hodnocení nebral nijak ve zlém. Když se mu na soutěži primárně nelíbí teplé pivo, tak se podle mě ani tolik nejedná o seriózní hodnocení, jako spíš o recesi smajlík
14. 9. 2009 18:08
0 0
Souhlas s Vyškováky...do TV rozhovoru taky nijak soutěž nehanil,jen asi neměl náladu kvůli špatnejm pneumatikám na první sekci,což ho stálo čas...
15. 9. 2009 00:58
0 0
Jiří Dokulil no pane povedlo se Vám to moc hezky, klobouk dolůsmajlíksmajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama