21. 11. 2009 15:45 − 2472× − 5

RZ 13 předčasně ukončena po havárii Davida Bogieho

Kris Meeke zvítězil na Rally of Scotland před druhým Guyem Wilksem a třetím Alisterem McRaem.

David Bogie s Mitsubishi Lancer Evo IX havaroval v RZ 13. Šel přes střechu, ale posádka zůstává nezraněna. Jelikož však startoval už jako čtvrtý v pořadí (dnes se startovalo od 10. mista k prvnímu), zabránil v dalším boji prvním dvěma, Guy Wilksovi a Krisi Meekemu, který si díky této nehodě odveze ze Skotska první místo bez boje do posledního metru.

Poslední zkouška byla zahalena mlhou a intenzivně pršelo, Bogie jel do havárie velmi pěkně, ale pravděpodobně přehnal nasazení a skončil havárií. Do cíle dojely pouze první tři posádky, tedy Kaspar Koitla, Eamonn Boland a Jock Armstrong. Ostatní vozy, které do rychlostky odstartovaly, za nehodou zastavily a boje o vteřinky pro ně skončily. Na RZ 13 budou následně přiděleny náhradní časy.

Konečné výsledky si budete moci prohlédnout na stránkách ewrc-results.com až budou definitivně známy. Zatím nabízíme průběžné výsledky až do RZ 12. Do cíle RZ 12 dojelo 20 vozů ze třicetidvou přihlášených.