Michal Moc - eWRC.cz
22. 1. 2004 00:00 − 2382× − 0

Na shakedownu nejrychlejší Gronholm s 307 WRC

Výborný vstup na rally scénu dnes předvedl vůz Peugeot 307 WRC. Finský exmistr světa s novým vozem zajel nejrychlejší čas během shakedownu před Rallye Monte Carlo.
8. Kresta 6:19,8s

Gronholm dosáhl na tradiční trati u Sospelu času 6:10,2. Druhý nejrychlejší Francois Duval s Fordem Focus WRC byl pomalejší o pouhou jednu desetinu sekundy. Třetí nejrychlejší byl Francouz Sebastien Loeb s Citroenem Xsara WRC, když zajel čas 6:11,4. Loňský Mistr světa Nor Petter Solberg se zajel Subaru Impreza čtvrtý nejrychlejší čas.

Mitsubishi svou novou zbraň Lancer WRC 04 příliš neukázalo. Gilles Pannizi projel trať shakedownu pouze dvakrát a jeho nejrychlejší čas byl 6:33,1. Ital Galli absolvoval pouze jediný průjezd časem 6:51,7

Český pilot Roman Kresta s vozem Hyundai Accent WRC projel trať shakedownu celkem šestkrát a dosáhl času 6:19,8. Tím dokázal porazit například Freddy Loixe s tovární 307 WRC.