Ondřej Krajča - eWRC.cz
3. 3. 2010 14:41 − 2740× − 7

Xavi Pons se v Mexicu vrátí na tratě MS

Bývalý jezdec továrního týmu Subaru a Citroën Xavi Pons se v Mexicu vrátí na tratě Mistrovství světa.

30 letý pilot ze Španělska Xavi Pons, se na druhé soutěži letošního mistrovství světa vrátí po dvouleté pauze na tratě rychlostních zkoušek MS. Bývalý jezdec továrního týmu Subaru a Citroënu závodění na hřebík nedal a závodil ve svém rodném Španělsku, kde získal v roce 2008 titul a minulý rok vyhrál třídu N v asfaltovém mistrovství Španělska. Xavi Pons se vrátí do MS s vozem Ford Fiesta S2000 týmu Nupel Global Racing. Posádka Pons – Haro si poprvé vyzkoušela tento vůz v pondělí na testech v Mexicu. "Konečně jsem si mohl vyzkoušet Fiestu a první dojmy jsou senzační. Auto je velmi rychlé a hodně mě překvapilo.

Máme dobré auto a připravený zkušený a konkurenceschopný tým. Alex a já jsme na Mexickou Rally velmi motivováni. Hodně nám pomohl i Luis Moya. U Nupel Global Racing máme všechny správné ingredience na to, aby jsme získali dobrý výsledek na každé soutěži. Ze začátku soutěže se nebudeme dívat na časy, protože jsem teprve na začátku s vozem S2000 a šampionátu S-WRC.

Nechci jet hned ze začátku na limitu. Postupně budu zrychlovat a hledat možnosti vozu. Luis Moya nám také poradil, aby jsme na této soutěži hlavně sbírali zkušenosti do dalších soutěží a to je našim cílem do Mexické Rally," říká před Mexickou Rally Xavi Pons.