Ondřej Plšek - eWRC.cz
26. 3. 2010 21:10 − 2751× − 21

Na Valašce zatím vede Václav Pech

Sheron Valašská rally dnes odstartovala Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally 2010.

Dnešním dnem skončilo předlouhé čekání českých fanoušků na první soutěž letošního MMČR v rally. V 17:30 vyrazil na trať Sheron Valašské rally první soutěžní vůz a rozběhl se tak sedmidílný seriál mezinárodního mistrovství republiky.

První rychlostní zkouška se nejlépe povedla Václavu Pechovi, který své Mitsubishi Lancer Evo 9 dovedl do cíle v nejrychlejším čase a ujal se tak vedení v soutěži. Druhá příčka pak patřila nejrychlejším vozům S2000. Se ztrátou 4,3 sekund na Pecha dojeli na druhém místě Pavel Valoušek se Škodou Fabia S2000 a Roman Kresta s Peugeotem 207 S2000. Ve velmi dobrém světle se představil i Miroslav Jakeš s dalším Lancerem Evo 9, který byl stejně jako Jaromír Tarabus při své premiéře za volantem Fordu Fiesta S2000 jen o šest desetin pomalejší než Valoušek s Krestou.

Šestá příčku obsadil po necelých devíti ostrých kilometrech Roman Odložilík, trochu více než deset sekund ztratil na Pecha Jaromír Orsák se stejným vozem jako jezdec z Plzně. Do desítky se vešel ještě Daniel Běhálek, Václav Arazim a Michal Solowow. Polákova ztráta ale činila již 16 sekund.

Druhou rychlostní zkouškou byl Troják a zde byl nejrychlejší Roman Kresta. S rychlostním průměrem 123,6 kmh zkoušku vyhrál, ale na druhého Pecha získal jen tři desetiny a ani třetí Valoušek neztratil mnoho – 0,6 sekundy. Troják sednul i Jaromíru Tarabusovi, který obsadil čtvrtou příčku, velmi dobře zajel o Václav Arazim a Miroslav Jakeš. Celkové pořadí se ale příliš neměnilo, vedení udržel Pech, druhou příčku nyní opanoval sám Kresta a Valoušek byl s minimální ztrátou třetí.

Poslední zkouškou první sekce byla dvanáctikilometrová Bystřička. Zde opět úřadoval Václav Pech a zkoušku vyhrál před druhým Valouškem. Na Romana Krestu zbyla třetí příčka, ve výtečném výkonu pokračoval čtvrtý Jakeš, jen nepatrně pomalejší byl pátý Orsák. Desetisekundovou ztrátu si pak připsal Tarabus.

Po 22 odjetých kilometrech zatím vede Václav Pech s náskokem 6,2 sekund na Pavla Valouška. Roman Kresta na třetím místě ztrácí 11 sekund, ztráta čtvrtého Jaromíra Tarabuse se blíží půl minutě. Pátý je druhý jezdec s vozem Lancer Evo Jaromír Orsák, do minuty se vešel ještě Roman Odložilík a Miroslav Jakeš.