vwrc.net - eWRC.cz
23. 4. 2010 20:29 − 2476× − 6

Feltrin znovu vítězí!

Slovinec Jernej Feltrin si dojel pro první místo před svými konkurenty jak v Jordánsku, tak i na poslední rally v Turecku.

VWRC

Slovinec Jernej Feltrin si dojel pro první místo před svými konkurenty jak v Jordánsku, tak i na poslední rally v Turecku. Tam opět skoro celé soutěži dominoval Antti Kalhola Citroënem, ale na konci závodu finský jezdec chyboval a podobně jako v Jordánsku se propadl pořadím dolů. Naštěstí pro něho to zde bylo jen o dvě příčky na třetí místo celkově. Druhé místo s nevelkým odstupem obsadil Feltrinův krajan Matej Mejak s nevelkou ztrátou 17,27s na vítěze.

SVWRC

Ve třídě S2000 se bojovalo o vítězství až do posledních metrů. Vítězem se nakonec stal Justinas Mikuzis před Jirkou Borkovcem o necelých 13s. Poslední pódiové umístění si vyjel Jakub Mleziva, který však na vítěznou dvojici ztrácel již 1:51min. Až na deváté místo Milana Ostrovského s Fiestou byla celá první desítka této třídy opanována vozy Peugeot 207 S2000.

PVWRC

Jednoznačným vítězem v kategorii produkčních vozů se stal Fin Tommi Mäkinen, který se po celý závod nedopustil vážnější chyby a dovezl svůj vůz do cíle s více než dvouminutovým náskokem. O druhé místo sváděli souboj Lukas Slowiak s Vlastimilem Matouškem. V cíli se z druhého místa radoval Vlastimil Matoušek a třetí místo obsadil nejrychlejší Lancer Evolution Lukase Slowiaka.

JVWRC

Mezi juniory se vedlo nejlépe Riku Putkinenovi s Fiestou S1600, který dominoval v podobném stylu jako vítěz produkčních vozů a nedal ostatním jezdcům nejmenší šanci. Napínavý souboj o druhé místo spolu sváděli Michal Worytko s Petrem Vodičkou, kterým sekundoval také Piotr Walczak. Worytko nakonec vybojoval druhé místo před Vodičkou o pouhé 2 vteřiny.

V-Rookie cup

V-Rookie cup s pohárovými Fordy Fiesta ST měl i při svém čtvrtém závodě stejného vítěze a tím nebyl nikdo jiný než Jan Morávek. Druhé místo v cíli si vyjel Romek Kusmirek s rozdílem jen 2,22 vteřiny před třetím v pořadí, Gregorem Kruhem.