3. 7. 2010 01:11 − 2491× − 5

Vydařený začátek Rally Bohemia

Velmi sledovanou dvojicí byl Pavel Valoušek a Roman Kresta, jejichž souboj vyvrcholil absolutně shodným časem.

Úvodní dějství XXXVII. ročníku Rally Bohemia probíhalo od časných ranních hodin v rallykrosovém areálu v Sosonové. Administrativní a technickou přejímkou prošlo 103 posádek a od devíti hodin měli jezdci možnost otestovat nastavení svých vozů na shakedownu. Testovací jízdy byly měřené, nejrychlejšího času dosáhl Francouz Bryan Bouffier s Peugeotem S2000.

V úmorném odpoledním vedru proběhla tisková konference za účasti špičkových jezdců startovního pole. „Místní tratě jsou technicky náročnější než ve Zlíně, kde jsem star-toval v loňském roce. Chtěl bych vyhrát, ale když se rozhlédnu kolem sebe, nebude to vůbec jednoduché. Je tady hodně špičkových pilotů. Bude to hodně náročné,“ hodnotí své šance pilot továrního týmu Škoda Motorsport. Průběžný lídr domácího šampionátu Pavel Valoušek doplňuje: „Pořadatelé připravili skutečně krásnou trať, obzvlášť liberecké erzety jsou nádherné. My máme tu čest, že tady představujeme novou evo-luci Škody Fabie S2000. Věřím, že náš výsledek bude co nejlepší a my proto udělá-me rozhodně maximum.“ V podobném duchu hovořil i úřadující mistr světa kategorie JWRC Martin Prokop, který připustil možnost, že nebude úplně stačit rozjeté domácí i za-hraniční špičce.
Závěr tiskové konference patřil Václavu Pechovi a Kajetanu Kajetanowiczovi, kteří se drží na předních pozicích i přes to, že startují s produkčním vozem.

V 15:00 hodin odstartovaly historické vozy a o dvě hodiny později očekávaná superspeci-ální zkouška, která ukrojila první ostré kilometry z celkové délky soutěže. Od začátku se strhla bitva o každý metr. Martin Prokop nejdříve „ulil“ start a spolu s následným drobným zaváháním ztratil několik příček v absolutním pořadí. Velmi sledovanou dvojicí byl Pavel Valoušek a Roman Kresta, jejichž souboj vyvrcholil absolutně shodným časem a dělí se tak o druhé místo. Ještě o tři desetinky vteřiny rychlejší byl nakonec Juho Hänninen, který tak vybojoval průběžné vedení v soutěži.

První etapa XXXVII. ročníku Rally Bohemia odstartuje rychlostní zkouškou číslo 2 (Bzí). První posádka vyrazí na trať v 09:00 hodin.