--> -->
Ondřej Plšek - eWRC.cz
30. 7. 2010 18:43 − 2440× − 22 0

Juha Kankkunen: Rozdíl jak noc a den

Po deseti letech startuje v MS znovu Juha Kankkunen. Jaký je rozdíl mezi tehdejšími a současnými vozy WRC?

Juha Kankkunen je bezesporu jednou z hvězd letošní Finské rally. K 60. výročí této soutěže se bývalý čtyřnásobný mistr světa znovu posadil do vozu WRC a svým výkonem ukazuje, že rozhodně do starého železa ještě nepatří. Momentálně je na sedmém místě a odpoledne již zajížděl stabilní časy mezi nejrychlejší desítkou.

"Byl jsem celkem opatrný a hodně času jsem ztratil při hledání správných brzdných bodů," přiznal v poledne jednapadesátiletý jezdec. "Možná jsem měl i příliš nízko nastavený podvozek, ale odpoledne pojedu s tím samým vozem, protože se mi s ním v zásadě jede dobře."

Naposledy startoval Juha v MS v roce 2002 za tovární tým Hyundai, jaký je tedy rozdíl mezi tehdejším a současným vozem WRC? "I když se z pohledu motoru toho moc nezměnilo, tak ovládání a brzdy nové generace vozů WRC jsou znatelně jiné. Pomalu si v autě zvykám, ale chce to svůj čas. Rozdíl mezi současnými a tehdejšími vozy WRC je tak velký jako rozdíl mezi dnem a nocí," vysvětlil Juha Kankkunen.

Komentářů celkem: 22
2. 8. 2010 14:43
00
Gill: Ale já jsem nenapsal, že Loeb by dostal čočku a byl by třeba pátej smajlík Já jsem napsal, že by mě zajímalo, kolik titulů by měl. Nehledej v textu něco, co tam není smajlík
3. 8. 2010 20:47
00
SkunnY: Já to beru tak, že jak jsi si jistej, že ti za Loebem jsou horší jezdci než jezdci tenkrát. Že je totiž dost možný, že by dostali čočku od Loeba i oni stejně. smajlík Ale jak jsem psal, tyhle úvahy jsou nesmyslné.smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama reklama
-->