9. 8. 2010 18:22 − 2623× − 29

Roman Kresta si z Pačejova odváží stříbro a průběžné vedení

Druhé místo v absolutním hodnocení a spokojenost posádky i týmu.
Druhé místo v absolutním hodnocení a spokojenost posádky i týmu. Tak by se dalo stručně charakterizovat víkendové vystoupení dvojice Roman Kresta – Petr Gross na právě uplynulé XXXI. FUCHS OIL Rally Agropa Pačejov, která byla šestým podnikem letošního ECOSUN Mistrovství České republiky ve sprintrally. Roman s Petrem se na soutěži, vracející se do mistrovského seriálu po roční přestávce představili premiérově s vozem Škoda Fabia S2000, zapůjčeným od Antonína Tlusťáka a s cílem otestovat si vůz před nadcházející Barum Rally.

„Odzkoušeli jsme si Fabií a s tímto cílem jsme do Pačejova jeli. Podmínky byly extrémní, takže soutěž nebyla o nějaké zvlášť rychlé jízdě,“ vrací se k uplynulému víkendu Roman Kresta. „Každý odjetý kilometr byl ale dobrý. Odzkoušel jsem si nějaká nastavení, která jsem potřeboval, protože na suchu jsem již s Fabií jel, ale na mokru jsem neměl ujetý před soutěží ani kilometr. Samozřejmě jsme se v průběhu závodu nevyvarovali drobným jezdeckým chybičkám, které nás nějaký čas stály, ale OK. Z Pačejova jsme odjížděli spokojeni. Jednoduše – dobrý závod a dobrý test.“

Co bude fanoušky zajímat asi nejvíce je porovnání Peugeotu a Fabie očima zkušeného pilota. „V tuto chvíli nechci ještě žádná velká porovnání dělat,“ říká k tomuto tématu Roman, „V krátkosti mohu jen říci, že Fabia je skutečně velice povedený vůz, který perfektně funguje. S Peugeotem je potřeba jet více agresivní a dravý styl. Pro objektivnější srovnání bych ale potřeboval ještě nějaké kilometry s Fabií najet. U Peugeotu jsem věděl naprosto přesně, co mám jak dělat a dokázal jsem jej využít v mých možnostech na sto procent. To ale nemůžu v tuto chvíli tvrdit o využití Fabie v Pačejově. Byly úseky, kde se mi to líbilo, ale byla také místa, kde jsem byl jasně pomalejší, než by auto bylo schopno jet. Ale neriskoval jsem a nemohl jsem si ani žádné riskování dovolit. Potřebovali jsme testovat, zkoušet a porovnávat nastavení tak, abychom měli jasné výstupy. A to se nám dařilo,“ dodává Roman Kresta.

A co mají Roman Kresta a tým v plánu pro nejbližší hodiny a dny před Barumkou? „Dnes nás čeká týmové setkání, kde vyhodnotíme poznatky z Pačejova. Po schůzce pak budeme mít jasno o dalším programu před Barum Czech Rally Zlín. Rád bych touto cestou poděkoval partnerům a týmu za spolupráci při soutěži a také všem fanouškům, kteří i přes nepříznivé počasí přijeli do Pačejova fandit,“ uzavírá Roman hodnocení uplynulého podniku sprintového šampionátu.

Po šestém z devíti podniků se Roman Kresta dostal do čela bodování ECOSUN Mistrovství České republiky ve sprintrally. Dalším podnikem sprintrally bude v termínu 10. -11.9. Admiral Rally Vyškov.

Komentářů celkem: 29
10. 8. 2010 21:13
0 0
Jan1000: A čí tedy je? Od Kopeckých to auto koupil Jiří Tošovský, ale nepatří od letošního roku Romanovi?
10. 8. 2010 21:34
0 0
"ale nepatří od letošního roku Romanovi?" Říká kdo?
10. 8. 2010 21:57
0 0
To se tě ptám, neboť uvádíš, že je zapůjčený, tak se ptám od koho?
10. 8. 2010 22:40
0 0
...mužete Mi,vy odborníci,vysvětlit,proč by měla být Tlustákova Fabka méněcenná?.. A nebo si opravdu myslíte,že by si Kresta půjčoval nějaký vergl..?
10. 8. 2010 22:42
0 0
Na foru psal jeden mystifikátor smajlík že teď je Tlusťákova Fábie na úrovni těch továrních smajlík
10. 8. 2010 22:43
0 0
Auto je momentálně ve vlastnictví Kresta Racingu. Má i jiný značky než loni (slovenský).
11. 8. 2010 06:39
0 0
Auto je jeho vlastnictví!
To Ladis: pokud bude mít kvalitní auto tak těm nejlepším/Kopejda,Janinen.. určitě bude stačit i když oni mají s polu s Valdou auto EVOII
11. 8. 2010 17:49
0 0
SKODA, znova říká kdo? Značky nejsou podstatné, Roman sám uvedl, že je zapůjčené od Tošovského. Pokud Tošovského vyplatil, ok, čekám link s uvedenou citací od Romana, jinak budu věřit tomu, co jsem od Romana slyšel na vlastní uši já sám.
12. 8. 2010 09:51
0 0
To Jan1000:myslím,že je to zbytečná debata,v žádném případě jste nemohl od Romana slyšet ,že to má zapůjčený.Je to jeho! a musí vyřešit prodej vozu a pak si pořídí Fabii.
V každém případě a ení mu možné nevěřit,má bbýt Fabie od Tlusťáka lepší než jeho Peugeot.To by to neďál! chce titul!

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama