Marek Felt - eWRC.cz
15. 9. 2010 11:38 − 2425× − 0

Vyškov se sponzorem

V rámci vyškovského rallysprintu se představila nově složená posádka Jiří Vlček a Josef Faigl

V rámci vyškovského rallysprintu se představila nově složená posádka Jiří Vlček a Josef Faigl, kteří startovali s vozem Peugeot 206 S1600.

Prioritou Jiřího Vlčka bylo ve Vyškově otestovat nový motor na blížící se a rozhodující poslední závod MMČR v rally, Rally Příbram, kde bude s dalšími pěti posádkami bojovat o titul ve třídě A6 a o titul vicemistra ve skupině A.

Na místě spolujezdce se navíc objevil Josef Faigl, jeden z partnerů týmu, pro kterého je to teprve druhý start na horkém sedadle. Premiéru si odbyl v rámci loňského Pražského rallysprintu. "Ve Vyškově jsem startoval s Josefem Faiglem, specialistou na ekologická paliva. Po pražské premiéře zatoužil vyzkoušet si náročnější závod, a tak jsme se vzhledem k mé znalosti vyškovských tratí dohodli. Rozčarování však přišlo krátce před startem při zjištění, že se jedou zbrusu nové rychlostní zkoušky. Pan Faigl navíc po pražském sprintu téměř vše zapomněl, což ale vzhledem k jeho pracovní vytíženosti není neobvyklé, a tak bychom chtěli poděkovat spolujezdcům týmu Kart Centrum, kteří mému spolujezdci hodně pomohli a vysvětlili mu řadu věcí týkajících se práce spolujezdce. Díky také patří časoměřičům a L. Tenklovi, který na nás po první rychlostní zkoušce počkal a dovedl nás ke startu RZ 2. Každý, kdo mne totiž zná, jistě ví, že při závodě nevím, kudy mám jet:-)," řekl Jiří Vlček.

První rychlostní zkouška vyšla dvojici startující s Karkulkou výborně. Obsadili třetí místo ve třídě A6 a čtvrté mezi áčkovými dvoukolkami. V dalším průběhu soutěže se však posádka propadla na sedmé místo ve třídě A6 a na deváté ve skupině A. Na stejných příčkách Vlček s Faiglem soutěž i dokončili. " Závod probíhal perfektně. Na přejezdech jsme se ani jednou neztratili, horší to však bylo na rychlostních zkouškách, kde jsme se často hledali. Především v lesních úsecích to bylo občas nepříjemné. Jinak jsme však až na dvě krizovky závod zvládli, užívali si jej a šťastně dojeli až na cílovou rampu," zhodnotil závod kladenský Vlk. A co na to pan Faigl? "Dalo mi to pořádně zabrat. Bál jsem se, že se to pokazím. Jsem však zvyklý v práci bojovat, a tak jsem se snažil i během závodu. Je pravdou, že až do teď jsem si ani nedokázal představit, co je to rally, a jak je obtížná práce spolujezdce. Hlídat časy, svého jezdce, aby někam neodběhl, atp. Během závodu jsem se párkrát ztratil a mohu říci, že to bylo těžší pro mne, nežli pro Jirku. Ta bezmoc najít se v tolika číslech byla hrozná. Závod se mi však líbil a věřím, že se opět brzy mezi posádky rally vrátím," zhodnotil vyškovský sprint Josef Faigl.

Dalším závodem Jiřího Vlčka, tentokráte opět s Radimem Strnadem bude Rally Příbram.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!