4. 11. 2010 20:18 − 2423× − 0

Turecký titul obhájil Yagiz Avci

Mistrovství země rozpínající se na dvou kontinentech zakončil v polovině října podnik kolem města Bursa.

Mistrovství země rozpínající se na dvou kontinentech zakončil v polovině října podnik kolem města Bursa a s definitivní platností se tam rozhodlo o letošním mistrovi. Úvod šampionátu se nejlépe vydařil dvěma jezdcům na vozech Mitsubishi Lancer EVO IX. Fatih Kara si své vedení udržel i po čtvrtém podniku, kterým byla Ford Otosan Kocaeli Rallisi. Na jejích tratích se ale dost trápil a cíl spatřil až jako čtvrtý, zatímco jeho nejbližší rival Burak Cukurova cíl spatřil na druhé příčce a umazal část své ztráty. Na dalším podniku v okolí Istanbulu Kara do cíle nedorazil a svým soupeřům tím ulehčil zisk jeho skalpu v průběžném hodnocení mistrovství.


Foto: www.bosphorusrally.com

Když se Karovi nevedlo ani na evropském podniku Bosphorus Rally, který nakonec pro technickou závadu vůbec nedokončil, už to s jeho v úvodu slibně rozjetou sezónou začalo vypadat hodně zle. V závěrečných dvou podnicích si jezdec Mitsubishi dojel pro dvě třetí místa a ta jej nakonec posunula alespoň mezi trojici nejlepších v konečném zúčtování. Z pódia tak v samém závěru sezóny vypadl Serkan Yazici, který se na své domácí rally v Burse musel smířit s hořkým závěrem letošního roku. Po jednom z vodních brodů jeho Fiat Punto Super 2000 začal stávkovat a bylo po nadějích.


Foto: www.bosphorusrally.com

Přitom si ale Yazici během roku nevedl zas tak zle. Na čtvrté soutěži sice musel ze zdravotních důvodů vzdát, ale hned tu následující dokázal vyhrát. I v Bosphorus Rally se snažil se svým přeci jen technicky méně vyspělým Fiatem zatopit Avcimu na mnohem modernějším Fordu, ale tentokrát úspěšný nebyl. Stejně tak se o jeho skalp pokusil i v předposlední Hitit Rallisi, ale ani tam mu to nevyšlo. Do finále nastupoval jako třetí nejrychlejší s reálnou šancí po skvělé sérii se vyhoupnout na druhou příčku.


Foto: www.bosphorusrally.com

Titul vicemistra ale po Yaziciho již zmíněném odstoupení uhájil Cukurova. Ani on ale neměl v Burse na růžích ustláno, neboť jej ze hry vyřadila porucha chladiče. Nakonec se ale stejně jako vloni mohl radovat z titulu vicemistra. Titul si i díky čtyřem triumfům v posledních pěti rally této sezóny vyjel Avci za volantem Fiesty. Na závěr roku si ještě mohl vychutnat zajímavý souboj s tureckým nestorem Ercanem Kazazem za volantem Mitsubishi. Avci i tento souboj zvládl a zisk titulu oslavil pátým vítězstvím v tomto roce.

Konečný stav šampionátu: 1. Avci 138,2, 2. Cukurova 108,45, 3. Kara 102,5, 4. Yazici 97,8, 5. Kazaz 82,3, 6. Yurdakul 62,4, 7. Okur 56,6, 8. Senbahar 55,8, 9. Öztemir 55,33, 10. Bostanci 38,87

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!