Ondřej Krajča - eWRC.cz
21. 11. 2010 13:20 − 2510× − 2

Králem Monza Rally Show je Dani Sordo

Letošní ročník Monza Rally Show ovládl Dani Sordo s Diegem Vallejem na Citroenu C4 WRC.

O tomto víkendu se jela tradiční Monza Rally Show. Největším tahákem pro diváky byl Španěl Dani Sordo. Pro Sorda to byla zároveň poslední soutěž za volantem Citroenu C4 WRC. Premiéru si zde také odbyl vůz Mitsubishi Lancer Evo X R4. Danimu Sordovi měli sekundovat ve stejných vozech domácí Felice Re a Dindo Capello. Fordem Focus WRC se vybavil Piero Longhi a nehodlal dát svoji kůži lacino. Mezi vozy S2000 se dal očekávat souboj mezi Paolo Andreuccim a Luca Rossettim. Diváky čekal tradiční déšť, který vydržel opět po celý soutěžní víkend.

Po pátku vedl těsně o čtyři desetiny vteřiny Dindo Capello před Dani Sordem. Třetí byl Alessandro Perico s Citroenem Xsara WRC. Mezi desítkami vozů WRC držel skvělou šestou pozici Paolo Andreucci s Peugeotem 207 S2000. Luca Rossetti uzavíral první desítku celkového pořadí. Armindo Araújo byl s Mitsubishi Lancer Evo X R4 na 14. místě. Skvěle si rozjel tento závod i jezdec Moto GP Marco Simoncelli, který se držel na celkovém sedmém místě.

Dani Sordo v sobotu dopoledne zabral a v polovině soutěže vedl před Dindem Capellem o deset vteřin. Na třetí místo se už prokousal Felice Re, ale jeho ztráta na vedoucího Sorda činila více jak třicet vteřin. Mezi vozy GT byl v polovině soutěže jasně nejrychlejší Stefano D´Aste s Lotusem. Mezi vozy S2000 vedl Paolo Andreucci, ale celkově se propadl na sedmé místo. Rossetti poskočil na deváté místo. O jednu pozici si polepšil i Armindo Araújo a byl celkově 13. Dani Sordo na posledních dvou rychlostních zkouškách ještě navýšil svůj náskok na Capella a po druhé etapě vedl o jedenáct vteřin. Třetí místo i nadále držel Felice Re s odstupem jedné minuty na vedoucího Sorda. Čtvrtý Longhi byl půl minuty za třetím Felice Re. Paolo Andreucci si i nadále držel celkové sedmé místo a vedení mezi vozy S2000. Luca Rossetti se propadl až na předposlední místo.

Třetí a zároveň poslední etapa zahrnovala celkem dvě rychlostní zkoušky a žádné drama už se nepředpokládalo. Naopak Dindo Capello ještě zatáhl a stáhl polovinu z náskoku Daniho Sorda. Dani Sordo se tak rozloučil s Citroenem C4 WRC tím nejlepším způsobem. Třetí místo nakonec vybojoval Piero Longhi, když musel Felice Re odstoupit. Mezi vozy GT kraloval Stefano D´Aste, který obsadil v celkovém pořadí pěkné čtvrté místo. Mezi vozy S2000 byl jasně nejrychlejší Paolo Andreucci, který ještě vybojoval celkové šesté místo. Armindo Arújo při premiéře Mitsubishi Lancer Evo X R4 dovedl tento vůz do cíle na celkovém devátém místě. Cíle se nedočkal ani Luca Rossetti, který odstoupil na poslední rychlostní zkoušce. Cíl neviděly ani dvě Škody ve startovním poli. Oscar Donetto s Fabií WRC odstoupil na poslední rychlostní zkoušce. Fabio Spatti s Fabií S2000 odstoupil na první rychlostní zkoušce třetí etapy.