Ondřej Krajča - eWRC.cz
4. 2. 2011 14:20 − 2623× − 22

Patrik Sandell letos v IRC + design vozu

Foto: Patrik Sandell představil svůj program v IRC a také design vozu. Objeví se také na Barum Czech Rally Zlín.

Patrik Sandell se v loňské sezóně prezentoval v šampionátu SWRC, kde nakonec vybojoval celkové druhé místo se Škodou Fabia S2000. V letošním roce uvidíme tohoto Švéda v šampionátu IRC a opět to bude se Škodou Fabia S2000 z dílen JM Racing. Ovšem ještě před začátkem Sandellova programu v IRC se tento Švéd objeví na domácí Švédské Rally. Program Patrika Sandella: Tour de Corse, Yalta Rally, Ypres Rally, Sata Rally Acores, Barum Rally, Rally of Scotland a Cyprus Rally.

"Když jsme začali s plánováním letošní sezóny, tak jsme rychle zjistili, že IRC je ideální řešení pro tento rok. Souboje v IRC budou mnohem těžší než souboje v SWRC. V IRC může každou soutěž vyhrát 10 až 15 jezdců, což v SWRC nehrozí," říká Patrik Sandell. A co na to říká mluvčí Škoda Sverige, Henrik Svensson? "Bude to vzrušující sledovat Patrika a Staffana. Pokud se jim podaří v IRC pěkný výsledek, tak to může být do budoucna velmi důležité." Patrika bude i v letošním roce podporovat Škoda Švédsko a Red Bull. Sandell bude mít k dispozici Škodu Fabia S2000 Evo II.

Komentářů celkem: 22
5. 2. 2011 10:58
0 0
...to je přece úplně jedno, kterej šampionát je která liga, důležitý je, že Patrik nakonec vůbec pojede... A to auto je namalovaný fakt pěkně.
Jen bych si dovolil mírně rýpnout do autora článku... :D Věta: "V letošním roce uvidíme tohoto Švéda v šampionátu IRC a opět to bude se Škodou Fabia S2000 z dílen JM Racing." zní, jako kdyby jel s autem z JM Racing už loni, přitom loni jel s autem od BRR smajlík
6. 2. 2011 12:45
0 0
Gill: Sandell hlavní adept na vítězství v téměř asfaltovém mistrovství IRC?smajlík To jsem se opravdu docela dobře pobavil.Nějaký 5let starý start v našem mistráku s Cliem N3 bych opravdu nebral nijak směrodatně.Sandell není špatnej a za poslední rok udělal docela slušný pokrok,ale Loix,Bouffier,Kopecký pojedou úplně jinde.
Co se srovnání loňské IRC a SWRC špičky týká,tak IRC je v tomto případě jasné áčko.V SWRC z těch stabilněj startujících byli jen dva piloti schopni měřit se s Meekem a Hanninenem a to Ketomaa s Anderssonem,navíc pouze na šotolině.Na asfaltu tipuju by natom byli ještě hůře,Ketomaa určitě.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!