II. eWRC Liqui Moly Rally úspěšně za námi

V sobotu se v radotínském Kart centru sešli soutěžní jezdci a závodili v tříhodinovém závodě na motokárách.

Radotínské Kart Centrum se už podruhé stalo svědkem eWRC Liqui Moly Rally, což je setkání soutěžních jezdců na motokárách. Setkání předcházela volební vlaná hromada Asociace Jezdců Rally, o které více píšeme ZDE.

Po krátké prezentaci eWRC, kdy jsme se snažili soutěžním jezdcům ukázat možnosti webu eWRC a zejména eWRC results, jsme se dostali ke startu tříhodinového závodu motokár týmů. Na start se postavilo celkem třináct soutěžních týmů a mezi jezdci nechyběla jména jako například Valoušek, Pech, Trněný, Semerád a další. Silné zastoupení mělo k naší libosti i něžné pohlaví jako například Kateřina Blahoutová, Michaela Maňovská, Martina Škardová a Daňhelová, Eva Vykydalová a další skvělé závodnice.

Do tříhodinového závodu se odstartovalo ze startovního roštu a pozic, které si jednotlivé týmy vylosovaly. Musím podotknout, že celý závod probíhal naprosto v režii fair play a odborný pořadatel pan Cihelka neměl s účastníky a jejich protesty příliš práce. Během dramatického závodu, který většina soutěžních jezdců prožívala snad ještě víc, než metry na rychlostní zkoušce, se několikrát odehrály dramatické souboje i na špičce. Do cíle ale týmy nakonec dorazily v tomto složení.

1. bejby drivers (Martin Semerád, Vladimír Mandík, Filip Blahout, Jan Šlehofer, Martin Búš a Martin Lehký)

2. AP motosport (Václav Arazim, Julius Gál, Jirka Navrátil, Karel Kraner, Jirka Skula a Franta Synáč)

3. Valzeňácí (Pavel Valoušek, Michal Hora, Martin Hroch, Jan Duba, Vojtěch Kára)

Nejen členové nejlepších třech týmů si odnesly pěkné ceny od hlavního partnera, kterým byla společnost Liqui Moly, které děkujeme za podporu akce. Za skvělé zázemí celé akce děkujeme radotínskému Kart Centru. Vyhlásili jsme i nejrychlejšího jezdce závodu, kterým byl Jaroslav Cikán a nejrychlejší ženou byla Zuzana Mináříková. Smolařem závodu se stal tým DNF, které zlobila technika. Za nejatraktivnější divácký styl byl odměněn Dan Vodička.

Všem účastníkům děkujeme a věříme, že příští rok se sejdeme minimálně ve stejném počtu. Fanouškům motosportu můžu prozradit, že již brzo chystáme závod motokár se setkáním s eWRC v Radotíně právě pro nejširší veřejnost. Kompletní fotogalerie Honzy Piláta z akce k vidění ZDE, reportáž České televize je ke shlédnutí pak ZDE.

Komentářů celkem: 3
8. 2. 2011 21:56
0 0
mohl bejt napsanej ten nejlepsi cas smajlík
8. 2. 2011 22:03
0 0
No nevím, zda je to to podstatné, ale mám pocit, že ten čas byl 1:23,9xx, nejlepší žena pak 1:25 něco.
9. 2. 2011 15:47
0 0
dekuju smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!