12. 2. 2011 22:36 − 2474× − 7

Martin Semerád vede Švédskou rally v PWRC

Martin Semerád s Michalem Ernstem dnes absolvovali druhou etapu Švédské rally a mají před sebou poslední třetinu soutěže.

Martin Semerád s Michalem Ernstem dnes absolvovali druhou etapu Švédské rally a mají před sebou poslední třetinu soutěže. Česká posádka bodující do mistrovství světa produkčních vozů PWRC odstartovala do etapy na čtvrtém místě s cílem dostat se zpět na třetí pozici, kde se od počátku soutěže pohybovali.

O posunu zpět na třetí místo se rozhodlo prakticky už před startem do etapy, protože dosud druhý Švéd Flodin byl ze soutěže vyloučen. Jeho vůz techničtí komisaři shledali v rozporu s technickými předpisy. Už v průběhu první rychlostní zkoušky dne se bílo modré Mitsubishi týmu Semerád Rally dostalo na druhé místo, když před nimi jedoucí Rus Tagirov chyboval a skončil na dlouhé minuty v lese. Semerád s Ernstem se rozhodli skvělé druhé místo držet a dokončit etapu bez chyb na pozici, která zajišťovala slušný bodový příděl. „Hned na první rychlostní zkoušce jsme míjeli v lese ležícího Tagirova a věděli jsme, že jsme druzí. Mohli jsme si dovolit zvolnit a jet na jistotu,“ říká Martin Semerád.

Martin Semerád dobře ví, že v rally je potřeba i jistá dávka štěstí, které mu v mnoha předchozích případech v minulosti chybělo. Tentokrát se přiklonilo na jeho stranu, když v průběhu etapy vypověděl službu motor dosud vedoucího Nora Grondala. „Dnes to nebylo příliš o závodění. Se štěstím jsme se dostali na první místo, z čehož máme všichni samozřejmě radost. Je dost složité neztratit koncentraci a neudělat žádnou chybu. Snažím se jet hodně v klidu a maximálně šetřit auto. I zítra v tom chci pokračovat a jet naprosto takticky na dojetí,“ dodává Martin Semerád, který s Michalem do závěrečné etapy odstartuje v roli vedoucí posádky mistrovství světa produkčních vozů. Před druhým v pořadí, Ukrajincem Protasovem, navíc mají bezpečný náskok čtyř a půl minuty. Během třetí a závěrečné etapy Švédské rally musí posádka týmu Semerád Rally ještě absolvovat 7 rychlostních zkoušek v délce přes 90 kilometrů, což odpovídá zhruba jeden a půl závodům v České republice. Vše je tedy ještě otevřené a bude třeba udržet koncentraci a nechybovat.

Komentářů celkem: 7
12. 2. 2011 22:41
0 0
Věřím, že to udržíš, Máco smajlík
12. 2. 2011 22:44
0 0
Já se přidávám k Shackimu. To dáš Máco!!! Máš na to!!smajlíksmajlíksmajlík
12. 2. 2011 23:07
0 0
taky doufam ze to Maca udrzi :D hlavne v klidu zitra smajlíksmajlík
DaveRallyMen
12. 2. 2011 23:17
0 0
V klidu ale neslevovat. To udrzis!!! Věříme ti.
12. 2. 2011 23:47
0 0
Martine jen tak dál, hlavně to udržet smajlíksmajlík
13. 2. 2011 11:52
0 0
Martine, to dáš. GOOOOOOO!!!smajlíksmajlíksmajlík
13. 2. 2011 13:10
0 0
V rádiu jsem slyšel, že prý Martinův tajný cíl je první pětka v PWRC. Zatím to vypadá i na tajný tajný cílsmajlík Držím mu palce, ať to dnes dotáhne do konce.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama