1. 3. 2011 06:48 − 2951× − 0

Motormix: Výstavka závodních speciálů se přestěhuje do G1

V úvodu června se uskuteční již 10. jubilejní veletrh Autosalon Brno 2011.

V úvodu června se uskuteční již 10. jubilejní veletrh Autosalon Brno 2011, jenž navazuje na více než 105-ti letou historii pořádání přehlídek osobních automobilů na území ČR. Jeho součástí bude opět expozice se závodními automobily, které bývají tahákem každého veletrhu.

„Přes složité podmínky příprav veletrhů v posledních dvou ročnících si Brno udrželo nepřerušenou, dnes již 15-ti letou, tradici pořádání červnových přehlídek automobilové techniky. Je tak jedním z mála míst a jediným v regionu střední Evropy, které automobiloví výrobci zařadili pro rok 2011 do seznamu akcií podporovaných svojí asociací O.I.C.A.,“ říká ředitel Autosalonu Brno 2011 Ing. Jiří Čikl.

Akce se stane nejvýznamnější motoristicky společenskou událostí budoucí sezóny. Opět u ní bude i tradiční televizní motoristický magazín TV Motormix (www.tvmotormix.cz) s více, než patnáctiletou tradicí. A opět to bude atraktivní formou s prezentací různých závodních speciálů a týmů. „Novinkou je, že po dvou prezentacích pod známou dominantou BVV – kopulí v pavilónu Z – se letos závodní vozy „přestěhují“ do sousedního moderního pavilónu G1 ( u jezírka…). Zde bude zároveň umístěna akce MOTORSPORT EXPO 2011, čili Mezinárodní veletrh dílů a vybavení pro motoristický sport. Několik jeho stánků pak doplní závodní speciály, takže se jistě jedná o zajímavé a logické propojení,“ doplňuje šéfredaktor TV Motormix Pavel Jelínek.


Foto: Petr Matejicek

Vloni expozici dominoval rekordní speciál Buggyra, držitel rychlostního rekordu z Dubaje a nejrychlejší truck na světě. Nechyběly stroje, závodící do vrchu, jako formule Reynard 032 F3, Jema 630 GT, formule MTX 1-06 vin car, či Mitsubishi Lancer WRC a další. Zastoupen byl novodobý okruhový Škoda Octávia Cup i závody off road mohutným vozem Nissan King Car vlastní konstrukce. Rallye byla zastoupena speciálem Ford Fiesta S 2000 i třeba legendární Škodou 1000 MB, která úspěšně s Josefem Michlem za volantem absolvovala marathón London Sydney. Pozornost budila rovněž Tatra 815 Svoboda týmu, expediční Tatra 805, vozy mini a další a další vozy.

„Loňská účast se zdá být nepřekonatelná, ale snad se nám i letos podaří zajistit minimálně stejně tak zajímavé exponáty. Právě nyní putují nabídky na účast našim partnerským posádkám, ale nabídka na možnost účasti platí i pro další závodníky. Základ je, aby výstavka byla dostatečně pestrá a byla zajímavým průřezem závodní techniky různých disciplín. A tím pádem přitáhla každého z očekávaných 130 tisíc návštěvníků Autosalonu,“ dodává Pavel Jelínek.


Foto: Petr Matejicek

Odkazy na foto z výstavky v roce 2010 a na další info k veletrhu zde: www.tvmotormix.cz

Datum konání: 3. – 9. 6. 2011(3.6. je novinářský den, od 4.6. pro veřejnost )

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!