10. 3. 2011 22:41 − 2753× − 5

Želechovická rally-beseda počtvrté v cíli

V sobotu 5.3. se v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína odehrála již čtvrtá beseda se závodníky rally.

V sobotu 5.3. se v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína odehrála již čtvrtá beseda se závodníky rally. Akci za podpory AK Rallysport Brno, o. s. uskutečnil v prostorách TJ Sokol Želechovice tradiční pořadatelský kolektiv pod vedením Jaroslava Krajči. Ukázalo se, že akce má v kalendáři fanoušků ze zlínského regionu již pevné místo a želechovická sokolovna byla od počátku akce zaplněna odhadem přibližně dvě stě padesáti diváky.

Po úvodním představení jezdců a spolujezdců následovala hlavní část programu, kterou byla beseda s jezdci, kdy mohli diváci položit své dotazy kterémukoliv z hostů. Dozvěděli jsme se tak o novinkách, které plánují jezdci, spolujezdci a jejich týmy na letošní sezonu. Někteří z nich, například talentovaný Miroslav Jakeš, zde dokonce představili své plány na letošek veřejnosti úplně poprvé. Zavzpomínalo se také na sezonu minulou, ale i na sezony minulé již před delším nebo dokonce dlouhým časem. Velká část otázek a odpovědí se tentokrát týkala také spíše civilního života závodníků, a tak jsme se dozvěděli například co jezdci dělají, když nezávodí, nebo jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky s dopravní policií. Nejvtipnějšími příspěvky do diskuse přispěl zejména pilot historických vozidel Michal Sum, který společně se zkušeným slovenským matadorem Igorem Drotárem a Silvestrem Mikuláštíkem prokázal přirozený bavičský talent. Přítomná byla i živoucí a aktivní legenda mezi českými spolujezdci, Petr Gross. Ten má kontě přibližně 300 absolvovaných soutěží ve špičkových vozech a se špičkovými jezdci a prozradil něco ze zajímavostí z více než dvě desetiletí staré historie. S historkami ze spolujezdeckého sedadla mu sekundoval zejména Karel Vajík.

Kromě závodníků by přítomen i zástupce z řad pořadatelských, kterým nebyl nikdo jiný, než dlouholetý ředitel Barum rally Miloslav Regner. Ten dal nahlédnout do části zákulisí pořádání automobilové soutěže a především obsáhle pojednal o komplikacích a změnách, které pro pořadatele Barum rally nastávají v souvislosti s novými odlišnými pravidly pro seriál IRC a mistrovství Evropy.

Po skončení besedy proběhla autogramiáda přítomných jezdců a spolujezdců, největší fronta se samozřejmě vytvořila u úřadujícího mistra republiky Pavla Valouška, a dále u dalších dvou členů nejrychlejší čtveřice loňské sezony, Jaromíra Tarabuse a již zmíněného Petra Grosse. Kromě podepisování se divákům nebyl problém zahlédnout ani to, jak se jezdci nadšeně podepisují sobě navzájem, zejména v pozdějších fázích večera :)

Po tradičním fotografování s jezdci přišla na řadu novinka letošního ročníku, která sklidila u jezdců i diváků velký úspěch, kterou byl závod na rally-trenažeru. Každého z vylosovaných diváků navigoval jeden z jezdců nebo spolujezdců. Ukázkovou jízdu však napřed předvedla dvojice z nejpovolanějších – Pavel Pavloušek a Petr Gross, kteří přestože neměli tímto simulátorem žádnou předchozí zkušenost, zhostili se svého úkolu skvěle. Diváci se tak mohli naživo zaposlouchat do profesionálního diktátu našeho nejzkušenějšího spolujezdce. Vítězem této virtuální soutěže se stala posádka Jan Bobál – Michal Sum. Mimo soutěž bylo možné na rally-trenažeru spatřit i takové netradiční posádky jako Tarabus-Tarabusová nebo Norek-Norková.

Nemohla chybět ani hojně vyhledávaná a stále bohatší tombola, kdy rozdávání všech přibližně 150 cen vylosovaným šťastlivcům zabralo tolik času, že se pro příští rok chystá změna její organizace.

Pořadatelé děkují hostům i divákům za účast, partnerům za podporu a již v této chvíli začínají přemýšlet o plánech na jubilejní 5. ročník rally-besedy v příštím roce, kdy by opět rádi nachystali nějaké překvapení, jak v podobě hostů, tak programu.

Komentářů celkem: 5
11. 3. 2011 07:18
0 0
Beseda byla super! I tzv. "afterparty" smajlík Není nad to - poznat své oblíbené jezdce i jinak, než jen v kombinéze s přilbou a při závodech, kdy na tu komunikaci s fanoušky nemají tolik času. Už teď se těšíme na další ročník, diváků je rok od roku stále více - jen aby se do sokolovny příští rok všichni vešli!!! smajlík
11. 3. 2011 11:05
0 0
na dalsi kalbu jitule co? do kdy stew tam kalili co sem odjel o pul 1smajlík
11. 3. 2011 11:33
0 0
Mohlo to byt lepší-ozvučení hrůza,nekerým nebylo skoro rozumět a ti opilci,škoda mluvit.A nekeří tam debatovali a nebrali ohledy na ostatní kteří se chtěli něco dozvědět--- příště NENALíVATsmajlíksmajlíksmajlíksmajlíksmajlíksmajlík
11. 3. 2011 18:44
0 0
Bylo to dobré, příští rok jdeme zasesmajlík....P.S. Nečekal jsem, že bysme tu mohli být na fotkách já a moje přítelkyněsmajlík..
11. 3. 2011 18:51
0 0
Na jakém simulátoru jezdili ???
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!