5. 7. 2005 00:00 − 2262× − 0

Fabia Rallye Cup – hlasy v cíli RB

Vzhledem k počasí to byla pneumatiková loterie! Rallye Bohemia jsme jeli poprvé a je to zatím nejnáročnější trať…

Josef Sedláček: "Letošní Bohemka byla opravdu pěkná, v Sosnové jsme sice skončili až třetí – nepočítali jsme s tím, že bude mokro a udělali jsme hodiny, ale v sobotu už se jelo výborně. Rychlejší úseky kolem Liberce nám vyhovují, podařilo se nám předjet Simona Hughese, a když odstoupil, pokračovali jsme už více méně na jistotu. Z prvního místa i bodového náskoku máme samozřejmě radost, ale ještě jsou tři soutěže před námi."

Antonín Novák: "Vím, že jsem asi jeden z mála, ale Bohemka mi opravdu nesedí. Navíc jsme v předchozích soutěžích měli na voze velké škody, opravy nám snížily rozpočet a věděl jsem, že si nemůžu dovolit dělat chyby. Spíš než závodění to byla jízda na jistotu. Za těchto okolností nás druhé místo opravdu potěšilo. Škoda, že Lešanský neudržel 3. pozici. Ladislav Kopelent tak získal v pohárovém hodnocení větší počet bodů – před jeho výkonem v poslední RZ klobouk dolů. Opět dokázal, že bude ještě těžký soupeř a musíme s ním počítat."

Dušan Lešanský: "Vzhledem k počasí to byla pneumatiková loterie! Rallye Bohemia jsme jeli poprvé a je to zatím nejnáročnější trať. V sobotní 8. a 9. RZ jsme měli technické problémy, které se naštěstí podařilo odstranit, a i přes zdržení nám v průběhu soutěže doslova spadlo do klína třetí místo. Musím přiznat, že výkon Ladislava Kopelenta, který nás předjel v poslední RZ, nás jako nováčky vrátil zpátky na zem. Projevily se jeho zkušenosti a určitě si třetí příčku zaslouží. "

Miroslav Levora: "Jsem zklamaný, protože vedení soutěže v sobotu večer rozhodlo o našem vyloučení. Důvodem bylo překročení časového limitu při přejezdu o cca 3 minuty. V cíli jedné z rychlostních zkoušek se nám totiž porouchalo servo a spadl klínový řemen. Do servisu jsme dojeli jako poslední, a přestože se vůz podařilo opravit, nabrali jsme velkou ztrátu. V každém případě bych chtěl poděkovat všem mechanikům týmů ŠFRC, kteří s opravou naší soutěžní fabie ochotně pomáhali. "

Výsledky:

1. 70 Josef Sedláček, Roman Vorel (Sedláček Josef) 2:34:43.7 (3. ve třídě A5)

2. 72 Antonín Novák, Jiří Vajďák (Auto klub ATC Racing Team v AČR) 2:38:06.6 (5. ve třídě A5)

4. 74 Ladislav Kopelent, Helena Kopelentová (Autosport Plzeň v AČR) 2:43:02.3 (8. ve třídě A5)

3. 77 Dušan Lešanský, Mojmír Sláma (Defrs) 2:43:20.4 (9. ve třídě A5)

75 Lubomír Vokál, Ondřej Novák (Vokál Lubomír) odstoupili 3.RZ

71 Simon Hughes, Glenn Pattersonn GB (Max Racing) odstoupili 8.RZ

76 Miroslav Levora, Martin Pech (Auto Power) vyloučeni po 9. RZPrůběžné pořadí seriálu po pěti soutěžích:

1. Josef Sedláček 85 bodů

2. Antonín Novák 57

3. Ladislav Kopelent 54

4. Lubomír Vokál 42

5. Simon Hughes 35

6. Miroslav Levora 30

7. Dušan Lešanský 16

8. Daniel Fottera 8

Více informací na www.fabia-cup.cz

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!