Redakce - eWRC.cz
1. 4. 2011 10:07 − 3201× − 21

I s malým kašpárkem se občas dají dělat pěkné věci

K velmi neobvyklé situaci u fotografa týmu Škoda Motorsport došlo na Valašské Rally.

K velmi neobvyklé situaci u fotografa týmu Škoda Motorsport došlo na Valašské Rally. S odstupem několika dní už můžeme prozradit okolnosti, protože to všechno stejně prasklo.

Tým Škoda Motorsport si pro focení najímá několik stálých fotografů, mezi nimi pak i Dušana Velímského a Petra Luska. Nejinak tomu bylo i na Bonver Valašské Rally, kam oba fotografové vyrazili fotit Jana Kopeckého v akci. Už na této fotce ale vidíte, že něco není v pořádku.


Najdi dva rozdíly ve výbavě fotografů

Co se přesně stalo, už nám prozradí přímo Petr Lusk. "V pátek ráno se normálně sbalím, né, no trochu jsem zaspal, páč jsem dva dny předtím trochu kalil, slavili jsme výhru nad tím Lucemburskem nebo s kým jsme to hráli. Tak si asi dokážeš představit, jak to vypadalo, teda jak jsem vypadal. Házím tašky do auta a razím směr Valmez. V tiskáči jsem byl už včas, se normálně akredituju a vyrážím na start na náměstí. Parkuju, vyndavám si nádobíčko na focení a vono nikde! Normálně jsem to v tom ranním kalupu zapomněl doma, vole…"

Nejčernější můra, co se může fotografovi stát, byla na světě. Fotograf, který se svým vybavením sjezdil půlku světa (namátkou 2x Dakar, Argentina, Mexiko, Nový Zéland, Austrálie, bližší destinace nepočítaje), stojí na náměstí ve Valmezu bez jediného fotoaparátu.

"Jsem odchyt nějakýho místního ogara, co stál s ajfounem poblíž, dal jsem mu vizitku a říkám mu, ať mi nafotí na rampě Kopeckého. No a já jel shánět něco, s čím nafotím zbytek. Kousek od náměstí jsem narazil na Lídl, měli tam nějaký kompakt Nikon v akci za dvojku. Představ si, já zarytej Canoňák, vzal do ruky do Nikon, masakr."


Věřili byste, že je to focené kompaktem? – foto Škoda Motorsport

Fotoaparát tedy měl, ale co dál. "Jasný, že jsem vypadal jak blbec. Po deseti minutách marného hledání jsem zjistil, že manuál tam nenastavím a blesk má dosah asi do půl metru. Úplně jsem byl zpocenej z představy, že s tím vylezu mezi ostatní kluky. Vostych jsem překonal až díky Dušanovi, respektive díky jeho domácí slívce. Po ní by se mně ale zase hodil stabilizátor…"

Úkol se ale podařilo splnit, fotky nějak vyšly a v týmu Škoda Motorsport ocenili standardně dobře odvedenou práci. "Teprve včera jsem jim řekl pravdu, to už jsem si byl jistý, že z toho průser nebude, přeci jen už to tři dny viselo na jejich media webu. No a když jsem ten Nikon na památku věnoval Karlovi (Karel Pokorný, sekce komunikace – pozn. redakce), bylo mně nejen odpuštěno, ale dostal jsem i grátis lahvinku na trávení. Až doma jsem si všiml, že je na etiketě jméno Dušan Velímský. Doteď jsem si myslel, že má Dušan tiskárnu, ale vypadá to spíš na palírnu."


Věřili byste, že je to focené kompaktem? – foto Škoda Motorsport

Na úsměvné historce je pozoruhodná slušná kvalita fotek. Berte to jako důkaz, že i s malým kašpárkem se občas dají dělat věci. Je to vždy o šikovnosti toho dotyčného, nejen o technice.

Komentářů celkem: 21
3. 4. 2011 11:32
0 0
jirkasek: Bros je velkej šikula a ví, že dodává profíkům, proto v postprocesu upravil i exifsmajlík
PS: Bros promine, že jsem vykecal další jeho tajemství. Doufám, že promine...
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!