4. 4. 2011 21:34 − 2663× − 7

Tommi Mäkinen znovu úspěšně!

Souboje o vteřiny se přesunuly z Mexika do Portugalska a pokračovaly až do posledních metrů soutěže.

VWRC

2.33 vteřiny… Přesně tolik od sebe dělilo první dva jezdce absolutního pořadí VWRC, vítězného Tommiho Mäkinena a druhého Jurka Bogdanowicze. Jurek byl i přes minimální rozdíl v cíli spokojený, protože si potřeboval na své konto připsat nějaké body po odstoupení v Mexiku. Pódium doplnil Kyon Rukawa s postarším Peugeotem 307 WRC, který za sebou udržel čtvrtého v pořadí Tommiho Hirvelu.

SVWRC

Ve třídě SVWRC si po odstoupení Jakuba Hoffmanna a Tommieho Lindberga v poklidu dojel pro vítěství Marko Mejak. Druhý v pořadí, Pawel Swiech, zaostal za vítězem o 21.39s. Ze třetího místa pak měl velkou radost Vladimír Pilař s nejrychlejší Fiestou S2000.

PVWRC

Třetí rally, třetí vítězství. Po Švédsku, Mexiku a teď i Portugalsku, zůstává Jernej Feltrin stále neporaženým ve třídě PVWRC. Druhý Robi Grgurina nestačil jeho tempu a měl co dělat aby v cíli uhájil druhé místo, kdy se k němu třetí Tomek Wach přiblížil na celkový rozdíl pouhých 6 vteřin.

VWRC Academy

VWRC Academy má zatím v každé rally jiného vítěze. Tentokrát byl nejrychlejším Michal Rokita. Druhý Pawel Stenar se pokusil zaútočit v poslední RZ, ale na vítězství to nestačilo. S již větším odstupem 1:40min dojel na třetím místě Barris Llorens.

Dalším závodem by měla být s největší pravděpodobností Jordan Rally 9.dubna. Veškeré další informace o šampionátu VWRC jsou k dispozici na http://www.VWRC.net/