Janota s Dreslerem úspěšně v cíli asfaltové Acropolis

Asfaltová část dvojzávodu Mercedes Benz Historic Acropolis Rally je za nimi, domů si odvážejí druhou příčku. V neděli je čeká premiéra na šotolině.

Evropský šampionát v rallye historických automobilů pokračuje tento týden za účasti české posádky Miroslav Janota a Pavel Dresler s vozem Opelem Kadett C-GT/E 16V desátým ročníkem Mercedes Benz Historic Acropolis Rally.

V průběhu pátečního a sobotního dne byla na programu náročná asfaltová část řeckého dvojzávodu, kterou dokončila dvojice Hájek Historic Czech National Rally Teamu na sedmém místě absolutně, mezi registrovanými jezdci do evropské Kategorie 2 obsadila druhou příčku (rychlejší byl pouze Ital Paolo Pasutti s Porsche 911) a vyhrála třídu C3.

První rychlostní zkouška nedělní šotolinové soutěže startuje v 7:28 hodin středoevropského času. Janota s Dreslerem mají při svém debutu na nezpevněném povrchu startovní číslo 115.